Šou Šijana: Srbija preko Francuza do opstanka u elitnom rangu

0

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Francusku 28:24 u meču za 13. mjesto na Evropskom prvenstvu u Podgorici. „Orlići” su tako izborili opstanak u elitnom rangu evropskog rukometa.

Odlično izdanje prikazali su izabranici Aleksandra Brkovića u poslednjoj utakmici na kontinentalnom šampionatu. Vodili su čitavim tokom utakmice da bi do sredine drugog poluvremena stekli kapital od sedam golova koji im je obezbedio mirnu završnicu.

Sopstveni šou imao je Simo Šijan. Odigrao je još jednu odličnu partiju, nadmašio 13 golova postignutih u prethodnoj utakmici sa istim protivnikom i u današnjem meču čak 17 puta zatresao mrežu Francuza. Time je treći put zaredom dobio priznanje za najboljeg igrača utakmice u redovima Srbije.

SRBIJA – FRANCUSKA 28:24 (14:11)

Dvorana: SC „Morača”. Sudije: Peturson i Trastarson (Island). Isključenja: Srbija 8 minuta, Francuska 14 minuta. Sedmerci: Srbija 3 (3), Francuska 4 (3).

SRBIJA: Vesković, Kovačević, Bukvić 3, Čabrilo, Lazić, Zorić, Vujović 3, Antonijević 2, Šijan 17, Milovanović, Bekić, Đ. Draško 1, Papović 2, Šević, Mitrović, M. Draško.

RANCUSKA: Pejre, Pejrone 4, Favril 2, Devolder 4, Zuzo 2, Simone 5, Kuadio, Kvere, Beriu 2, Lobgeo, Baran 1, Kirc 3, Ajeva, Lanfranši 1, Le Bouri.