Šokantno finale Kupa Azije: Jordan i Katar u subotu odlučuju o novom šampionu

0

Fudbalska reprezentacija Katara plasirala se u finale Kupa Azije pošto je pobijedila selekciju Irana rezultatom 3:2.

Iran je poveo, Katar preokrenuo do poluvremena, Iranci su uspjeli da izjednače, ali su domaći u finišu došli do velike pobjede i finala.

Već u četvrtom minutu Azmun je posle karambola u šesnaestercu uhvatio makazice i pogodio za vođstvo Irana.

Ali, do odlaska na odmor, Katar je uspio da preokrene. U 17. minutu Afif je asistirao Abdulsalamu koji je imao i sreće, jer je njegov udarac sa 20 metara pogodio defanzivca Irana i prevario golmana Beirandandu.

U finišu prvog poluvremena, u 43. minutu Afif je iskosa sa lijeve strane, sa nekih 15 metara pogodio dalji ugao za 2:1.

Iran se nije predavao i na startu drugog dijela je došao do izjednačenja, pošto je Džahanbaš bio siguran iz penala za 2:2.

Katar je u finišu ipak uspio da dođe do novog vođstva, Hatem je šutirao, loptu je na putu ka golu prihvatio Almoez i pogodio dalji ugao za 3:2.

Sve je bilo gotovo kada su Iranci ostali sa igračem manje, pošto je u trećem minutu nadoknade Kalizadeh zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane.

Iran je u poslednjim trenucima bio na nekoliko centimetara od novog izjednačenja, Džahanbaš je iskosa sa desne strane šutirao, pogodio stativu, lopta je potom otišla u gol-aut.

Katar je tako zakazao finale sa Jordanom, koje je na programu u subotu.