Skup poraz Jadrana od Sabadelja

0

Vaterpolisti Jadran Carina porazom 7:8 od Sabadelja u Igalu, neprijatno su iznenadili navijače i znatno umanjili svoje šanse za plasman na fajnal 8. Španci su tako u 8. kolu B grupe Lige Šampiona nanijeli treći, a možda i najskuplji, poraz Novljanima koji će prolaz na finalni turnir morati da traže protiv znatno jačih rivala, nego što je Sabadelj, u preostalih šest kola.
Četa Vladimira Gojkovića je nakon odlične prve četvrtine i vođstva od 3:1, potpuno poklekla u drugom periodu igre, u kojem nije postigla nijedan pogodak, i na odmor otišla sa zaostakom 3:4. U nastavku se ekipa Jadrana konsolidovala i u poslednji kvartal ušla sa prednošću od 6:5, koju nije uspjela da sačuva očajnom igrom u poslednjoj četvrtini.
U domaćem sastavu sa po dva pogotka istakli su se Aleksa Ukropina i Danil Merkulov, dok je goste do 6-og boda i drugog trijumfa predvodio Serhi Pegado sa tri gola.
Nakon osam odigranih utakmica Jadran trenutno zauzima 5. Mjesto sa 13 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani mađarski Eger sa mečom manje.