Ministar unutrašnjih poslova Irana Eskandar Momeni započeo je danas u Pakistanu razgovore sa posrednicima u mirovnim pregovorima, piše AP.
Prema riječima dva neimenovana pakistanska zvaničnika Momeni je jutros održao zatvoreni sastanak sa načelnikom generalštaba pakistanske vojske feldmaršalom Asimom Munirom, a potom i sa pakistanskim premijerom Šehbazom Šarifom.
Pakistansko političko rukovodstvo je odigralo ključnu ulogu u posredovanju prošlomjesečnog privremenog sporazuma između SAD i Irana, navodi američka agencija i dodaje da zvanični Islamabad nastoji da ubijedi obije strane da se vrate za pregovarački sto kako bi riješile otvorena pitanja u skladu sa junskim memorandumom o razumijevanju.
