Sjajna noć za Siti: Savladali Barnli u večeri povratka Halanda

0

Sjajna noć za navijače Mančester sitija na “Etihadu”.

“Građani” su savladali Barnli sa 3:1 u večeri povratka Erlinga Halanda, a meč će se pamtiti i po dva pogotka Hulijana Alvareza.

Argentinac je praktično odlučio utakmicu golovima u 16. i 22. minutu i najljepši način proslavio 24. rođendan.

Iz prve akcije u nastavku tačku na pobjedu zvaničnog šampiona stavio je Rodri.

U sudijskoj nadoknadi gol za Barnli dao je Al Dahil.

Erling Haland vratio se u tim nakon što je zbog povrede u meču sa Aston Vilom početkom decembra bio van tima skoro dva mjeseca.

Siti uz meč manje zaostaje pet bodova za vodećim Liverpulom.

Totenhem je pobijedio Brentford 3:2 i osvojio važne bodove u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Poveli su gosti preko Mopea već u 15. minutu, ali je domaći sastav imao sjajan start nastavka.

Od 48. do 56. minut londonski tim dao je tri gola – pogađali su Udogi, Džonson i Rišarlison.

Smanjio je u 67. Ajvan Toni, ali se rezultat u posljednjoj četvrtini utakmice nije mijenjao.

Totenhem dijeli četvrto mjesto sa Aston Vilom.