Napadač Almerije Umar Sadik nalazi se na listi želja Mančester sitija, piše španski „AS“.
Svakodnevno stižu spekulacije u vezi sa Umarom Sadikom, ali, kada je u pitanju „AS“, kao relevantan izvor, onda je verovatna stara poslovica: „Gde ima dima, ima i vatre“. Naime, Mančester siti planira da otkupi Umara Sadika iz Almerije, a potom ga proslijedi u svoj bratski klub Trou, koja se vratila u francusku Ligu 1. Iz Almerije uvjeravaju da očekuju ponudu u narednim danima.
Nigerijski golgeter vrijedi 30 miliona evra i Almerija ne želi da ga pusti za manju svotu novca. Imaju ponude i Spartaka iz Moskve, te Ajntrahta iz Frankfurta, a zainteresovani su Sevilja i Viljareal. Izbor je veliki za obije strane i odlučiće šta je najbolje.
Kako smo naveli, Sadik bi otišao na jednogodišnju pozajmicu u Trou, koja dijeli vlasničku strukturu sa Mančester sitijem i još devet klubova širom svijeta. Potom bi se Sadik vratio na „Etihad“ kada bi Siti odlučio hoće li računati na njega u budućnosti.
Podsjetimo, Partizan će od naredne Sadikove prodaje inkasirati 40 odsto.
(Sportske net)
