Arsenal je slavio na gostovanju Lesteru i ostao je lider Premijer lige, ali ih Mančester siti prati u stopu. Građani su lako i ubjedljivo slavili na gostovanju redovnoj mušteriji, ekipi Bornmuta – 4:1.
Nije bilo nikakvih dilema na „Vitaliti“ stadionu, ekipa Pepa Gvardiole je brzo riješila pitanje pobjednika. Hulijan Alvarez je „otvorio“ domaće golom u 15. minutu.
Golgetersku seriju nastavio je i Erling Holand, najbolji strijelac Premijer lige pogodio je u 29. minutu na dodavanje Fodena, a do kraja prvog poluvremena upravo je i Foden savladao Neta u 45. minutu.
U nastavku meča nešto sporiji ritam, ali je Siti apsolutno kontrolisao dešavanja na terenu. U 51. minutu gosti su postigli i četvrti gol, kad je sopstvenu mrežu nesrećno zatresao Mefam, dok je čast domaćina spasio Lerma pogotkom u 82. minutu.
Rezultati – petak: Fulam – Vulverhempton 1:1 (0:1) /Solomon 64 – Sarabija 23/, subota: Everton – Aston Vila 0:2 (0:0) /Votkins 63pen, Buendija 81/, Lids – Sautempton 1:0 (0:0) /Firpo 77/, Lester – Arsenal 0:1 (0:0) /Martineli 46/, Vest Hem – Notingem Forest 4:0 (0:0) /Ings 70, 72, Rajs 78, Antonio 85/, Bornmut – Mančester Siti 1:4 (0:3) /Lerma 83 – Alvarez 15, Haland 29, Foden 45, Mefam 51ag/, 20.45: Kristal Palas – Liverpul, nedjelja od 14.30: Totenhem – Čelsi.
