Senzacija u grupi Crne Gore: Bugari šokirali svjetskog prvaka

0

Tek što su počele, a već imamo najveće iznenađenje u kvalifikacijama za Eurobasket 2025. godine – i tu u grupi D u kojoj je i Crna Gora.

Selekcija Bugarske na svom terenu bila je bolja od aktuelnog šampiona svijeta, Njemačke, 67:62.

Od prvog momenta bio je ovo prilično tvrd meč. Prvu dionicu gosti su dobili rezultatom 19:7 i činilo se da već tada lome protivnika koji je u prvom kolu lako poražen od Švedske.

Međutim, Bugari su se do poluvremena vratili i čak vodili poslije 20 minuta igre – 28:27.

Loše su potom otvorili drugo poluvrijeme i dozvolili Njemcima da se ponovo odlijepe. Ipak, ključni period meča za senzacionalnu pobjedu Bugarske bila je posljednja dionica u kojoj su ubacili 28 poena, a primili 17.

Drugi meč ove grupe igraju naši košarkaši i Švedska u SC Morača od 19 časova.

Predvodio ih je naturalizovani Amerikanac, bivši plejmejker Partizana, sada Baskonije, Kodi Miler–Mekintajer sa 23 poena. Hristo Zaharijev i Georgi Bojanov bili su dvocifreni sa 15 odnosno 11 poena.

Kod Njemaca istakao se Oskar da Silva sa dabl-dablom – 15 poena i 12 skokova. Po 11 poena ubacili su David Kramer i Jonas Matisek dok je sa 10 poena dvocifren bio još Malte Delou.