Potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke i prvi na beogradskoj listi „Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve“, Aleksandar Šapić, govorio je o izborima koji će se održati, kao i o ulaganjima u Beograd.

„Ukoliko nešto očekujete od ljudi i političkih neistomišljenika, onda morate da pođete od sebe. Neću to menjati, jer mislim da je to ispravno. Što si na višoj poziciji, veća je odgovornost. Vučić i ja smo mogli da razgovaramo, spojili su nam se interesi, ali ne moji i njegovi, nego interes naroda. Došli smo do toga da su naše politike slične, da možemo nešto da uradimo. Poštovanje koje sam ja dobio od njega, nisam dobio ni od koga na našoj političkoj sceni. Dati vam priliku, da u ime jedne tako velike organizacije snosite možda sutra odgovornost za jednu tako odgovornu poziciju kao što je gradonačelnik Beograda. To znači da imate u nekoga poverenje, i da cenite i poštujete njegov rad“, rekao je Šapić.

„Prema Beograđanima morate da budete iskreni, da budete fer i pokažete da imate plan. Pored toga što ćete njima da učinite život boljim, da ćete isto tako brinuti i za budućnost vašeg grada, za njihovu decu. Tako ću se ponašati. Javne finansije u Beogradu su danas stabilne, one su od 2014. do 2018. zaista na jednom nivou na kojem nikad nisu bile. Danas Beograd ima budžet duplo veći nego pre 7,8 godina, dugovanje 5 puta manje. Ja otvoreno kažem, da ukoliko sutra ja sednem tamo i dobijem poverenje građana, ću dočekati Beograd u mnogo boljim uslovima i okolnostima, nego što je dočekao Siniša Mali“, rekao je Šapić.

Javni prevoz će biti bolji

„Ja ću Beograd obeležiti na moj način. Završili bismo sve što je započeto, nema ni jedna stvar koja je loša. Beograd mora da podigne javni prevoz. Promeniti most, proširiti bulevare, metro… tako ćemo prorediti saobraćaj. Mi ćemo da poboljšamo manje gužve, ali građani moraju da plaćaju karte u prevozu. Veliki deo Beograđana je odgovoran. Javni prevoz će da bude bolji, čistiji, onda će i građani drugačije da se ponašaju. Beograd mora da bude čistiji grad. Za par godina može Beograd da bude najčistiji grad u Evropi. Želim da podignemo svest Beograđana“, rekao je Šapić.

Želio bih da vrtić bude besplatan

„Moja majka je prosvetna radnica, sada sam obišao sve škole i vrtiće i razgovarao i sa profesorima i čistačicama. To je najlepši posao na svetu, ali i najteži posao na svetu. One su ključ našeg društva. Sve ću učiniti da vratim dostojanstvo tim ljudima. Pokušaćemo da im podignemo plate, ali i beneficije, jer su oni ti koji imaju najveći kontakt sa decom. To menja sliku društva. Ako u tome ne uspemo, naš grad ne može da očekuje budućnost. Treba da bude ponos da kažete da ste vaspitačica. Da se vrati autoritet tim ljudima. Škola ne bi bila takva kakva jeste da spremačice ne ostaju par sati da spreme sve za našu decu. Učitelj, lekar, vojnik, sveštenik – tim institucijama treba da se vrati dostojanstvo, bez njih nema budućnosti“, rekao je Šapić.

„Želeo bih da vrtić bude besplatan. Velika je to stvar, tu nije malo novca. Srećan sam što sam sa Vučićem razgovarao, i ukoliko se donese ta odluka, znate li koliko će to značiti roditeljima. Ove stvari ne deluju bombastično, ali su ključne stvari. Vraćaju se visokoobrazovani ljudi u Srbiji. Mi sve više otvaramo kvalitetna radna mesta“, dodao je Šapić.

„Naravno da ljudi imaju svoje probleme, koje želite da pomognete. Mislim da jedan odgovoran čovek pokušava da nađe sistemska rešenja. Mislim da sam na Novom Beogradu to uspeo, da ne morate mene da sretnete da biste rešili problem. Gradska uprava je veliki sistem, važno je da svi ljudi tu rade za građane. Pokušaću da uključim veliki broj ljudi, ali neću bežati od odgovornosti. Spreman sam da prihvatim svu odgovornost, zato moram unutar sistema da sredim stvari. Mislim da će to biti najvažnije stvari na početku mog mandata. Pokušaću sa svim ljudima da se savetujem“, rekao je Šapić.

Izvor: Hepi TV

Tagovi