Šampion kod kuće krenuo u odbranu skudeta, Inter u nadoknadi srušio povratnika u Seriju A, Torino pokvario debi Monce

0

Poslednja od liga petice krenula je italijanska Serija A. Milan je pobjedom nad Udinezeom 4:2 (2:2) krenuo je u odbranu skudeta.

Hladan tuš u drugom minutu nije nagovještavao takav ishod. Tada je Rodrigo Bekao šokirao sve na stadionu, ali je vrlo brzo uslijedio preokret. Najprije je Kalabrija fauliran u kaznenom prostoru, a Teo Ernandez pretvorio penal u izjednačenje. To je bilo u 11. minutu, a već u 15. je Ante Rebić na lijepo dodavanje sa desne strane preokrenuo. „Roso-nere“ je „isjekao“ drugi gol Udinezea preko Masina i to u trećem minutu nadoknade.

Ipak, već u prvom minutu drugog poluvremena Brahim Dijas je donio novu prednost Milanu, ovog puta odlučujuću. To je u 68. minutu potvrdio Rebić svojim drugim pogotkom, za konačnih 4:2.

Milanov gradski rival, Inter je na stadionu „Via del Mare“ u Lećeu slavio golom u 95. minutu 2:1 (1:0). U trenucima velike ofanzive „nero-azura“, pogodak odluke dao je Holanđanin Denzel Damfriz, poslije skoka Lautara Martineza nakon kornera. U trku je naletio na loptu i zakucao je pod prečku za veliku radost gostujućih navijača.

Počelo je odlično po tim Simonea Inzagija, pošto je povratnik Romelu Lukaku već u 2. minutu donio prednost. Ipak, nije Inter na vrijeme prelomio susret, a početkom drugog poluvremena Asan Cesaj je postigao gol za 1:1 i najavio je porođajne muke za favorita.

U završnici su prilike propuštali Damfriz, Lukaku i Barela, ali je ipak Holanđanin uspio da slomi povratnika u Seriju A.

Atalanta je krenula pobjedom, ali veoma tijesnom na gostovanju Sampdoriji 2:0 (1:0). Prednost „boginji“ donio je Toloi u 26. minutu, a onda je u nastavku uglavnom domaćin stvarao prilike. Čak dva puta u drugom dijelu pogađala je Sampa okvir gola, ali nije mogla do mreže na ovom meču. Tačku je u 95. minutu stavio Ademola Lukman golom u kontranapadu za konačnih 2:0.

Torino pojačan Nemanjom Radonjićem i sa Vanjom Milinković-Savićem na golu, a bez pobunjenog Saše Lukića, trijumfovao je na gostovanju Monci 2:1 (1:0).

Monca je odigrala prvi meč u istoriji u Seriji A, ali pamtiće ga po golovima protivničkih igrača Alekseja Mirančuka u 43. i Antonija Sarabije u 66. minutu.

Utješni pogodak za klub koji predvode Silvio Berluskoni i Adrijano Galijani postigao je Dani Mota u četvrtom minutu nadoknade.

Rezultati: Milan – Udineze 4:2 (2:2) /Ernandez 11p, Rebić 15 68, Dijas 46 – Bekao 2, Masina 45+3/, Sampdorija – Atalanta 0:2 (0:1) /Toloi 26, Lukman 90+5/, Leće – Inter 1:2 (0:1) /Cesaj 48 – Lukaku 2, Damfriz 90+5/, Monca – Torino 1:2 (0:1) /Dani Mota 90+4 – Mirančuk 43, Sanabrija 66/; nedjelja od 18.30: Fiorentina – Kremoneze, Lacio – Bolonja, od 20.45: Salernitana – Roma, Specija – Empoli; ponedjeljak od 18.30: Verona – Napoli, od 20.45: Juventus – Sasuolo.