Šalke pobijedio posle 357 dana u Bundesligi

0

Možda su fudbaleri Šalkea zakoračili u 2021. godinu sa porazom od Herte (3:0), ali su već u narednom meču u 15. kolu Bundeslige deklasirali Hofenhajm rezultatom 4:0, čime su prekinuli niz bez pobjede od nevjerovatnih 30 utakmica.

A dug, predug ,je bio taj niz za posrnulog giganta iz Gelzenkirhena, koji je još od 17. januara 2020. godine čekao pobjedu u njemačkom prvenstvu.

Očigledno da Kristijan Gros nije slučajno doveden, već da Švajcarac i te kako zna šta radi i zna da motiviše ekipu koja je na samom dnu kada je samopouzdanje u pitanju.

Da će Šalke prvi put posle čak 357 dana osvojiti tri boda, moglo se naslutiti posle 42 minuta igre kada je američki napadač Metju Houp zatresao mrežu Baumana.

Nastavak je doneo rapsodiju u igri Šalkea, koji je preko 19-godišnjeg Houpa stigao do ogromnih 3:0.

Prvo je pomenuti tinejdžer pogodio u 57. minutu na asistenciju Harita, da bi pomenuti duo u 63. ponovo bio koban po Hofenhajm, za koji je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Mijat Gaćinović.

Konačnih i neverovatnih 4:0 postavio je dvostruki asistent Harit, te je klub iz Gelzenkirhena, koji je ove sezone promijenio već trojicu trenera, kreirao pravo malo čudo, obradovavši svoje navijače, prvom pobjedom još od januara prošle godine.