Šalke do prvog boda u sezoni u sudijskoj nadoknadi

0

Fudbaleri Šalkea i Menhengladbaha remizirali su 2:2 (1:0) na zatvaranju subotnjeg programa drugog kola Bundeslige.

Povratnik u elitu je do boda stigao u nadoknadi vremena, kada je Bulter realizovao najstrožu kaznu. Nakon prvog poluvremena nije izgledalo da će kraljevskoplavi morati u finišu da se muče da stignu do boda.

Domaći su imali prednost na pauzi pošto je u 29. minutu Salazar pogodio mrežu gostiju.

Ipak, Menhengladbah je do preokreta stigao u roku od šest minuta. Najprije je Hofman u 72. izjednačio, a onda Tiram donio prednost svom timu u 78. minutu.

Nisu se predavali igrači Šalkea i u trećem minutu nadoknade došli do prvog boda u sezoni.

Borusija Menhengladbah je druga na tabeli sa četiri boda, dva manje od imenjaka iz Dortmunda.

Rezultati – petak: Frajburg – Dortmund 1:3 (1:0) /Gregorič 35 – Bajno-Gitens 77, Mukoko 84, Volf 88/; subota: Leverkuzen – Augzburg 1:2 (1:1) /Aranguiz 43 – Jensen 15, Han 82/, Herta – Ajntraht 1:1 (1:0) /Serdar 3 – Kamada 48/, Hofenhajm – Bohum 3:2 (2:2) /Baumgartner 14, Kabak 23, Dabur 88 – Coler 10, 13/, Lajpcig – Keln 2:2 (1:1) /Verner 36, Enkunku 56 – Dic 40, Gvardiol 72ag/, Verder – Štutgart 2:2 (1:1) /Fjulkrug 4, Burke 90+6 – Endo 38, Silas 77/, Šalke – Menhengladbah 2:2 (1:0) /Salazar 29, Bulter 90+3 – Hofman 72, Tiram 78; nedjelja od 15.30: Majnc – Union Berlin, od 17.30: Bajern M. – Volfsburg.