Salernitana ne gubi ali ni ne pobjeđuje: Bolonja spasila bod

0

Pobjeda nad Moncom (3:0) kojoj se malo ko nadao, pa remi protiv Sampdorije (0:0) prije kojeg su im unapred upisana tri boda. Bod osvojen protiv Milana (1:1), pa još jedan u susretu sa Bolonjom protiv koje je dva puta vodila (2:2). To su rezultati u prethodnih mesec dana Salernitane koja je od poraza protiv Lacija (0:2) osvojila niz dragocjenih bodova u borbi za opstanak, ali i potvrdila da je daleko od kontinuiteta.

Iako je očigledno da je iznad nivoa pratilaca ekipa Paola Souze u velikom je problemu da uhvati željeni ritam i amortizuje oscilacije, a potvrdu toga donio je susret sa Bolonjom u kojem je domaćin dva puta sticao prednost i oba puta je ispuštao posle samo nekoliko minuta.

Veoma je sadržajno bilo prvo poluvrijeme u kom je Salernitana povela u sedmom minutu preko Pirole. Samo četiri minuta kasnije je Ferguson.

Do poluvremena nije bilo bitinijih šansi osim što su igrači obje ekipe tražili penale u dva navrata zbog igranja rukom u kaznenon prostoru.

Tek u 63. minutu je domaćin imao ozbiljniju šansu. Bulaje Sia je šutirao ali je u kaznenom prostoru neko njegov šut blokirao. Minut kasnije on je imao više sreće jer je njegov šut tada rikošetirao i tako je lopta završila iza leđa Bolonjinog golmana.

Deset minuta kasnije Bolonja je opet izjednačila. Ovog puta na centaršut iz kornera najbolje je reagovao Haralabos Likojanis. Skočio je blizu bijele tačke i glavom poslao loptu u lijevi gornji ugao golmana domaće ekipe.

Rezultati – petak: Sasuolo – Specija 1:0 (0:0) /Berardi 71p/, Atalanta – Empoli 2:1 (0:1) /De Ron 58, Hojlund 86 – Ebuehi 44/, subota: Monca – Kremoneze 1:1 (0:0) /Karlos Augusto 69 – Ciofani 62/, Salernitana – Bolonja 2:2 (1:1) /Pirola 7, Dija 64 – Ferguson 11, Likojanis 73/, 20.45: Udineze – Milan; nedjelja od 12.30: Sampdorija – Verona, 15: Fiorentina – LećeTorino – Napoli, 18: Lacio – Roma, 20.45: Inter – Juventus.