Rulet stao na crveno: Atletiko eliminisao vicešampiona Evrope

0

Rulet je stao na crveno. Atletiko Madrid je nakon jedanaesteraca (4:2) eliminisao Inter u osmini finala Lige šampiona.

Heroj u penal ruletu je bio golman Jan Oblak. Slovenac je odbranio udarce Aleksisa Sančeza i Dejvija Klasena u drugoj i trećoj seriji, dok je Lautaro Martinez u petoj loptu poslao preko gola.

Samo su Hakan Čalhanoglu i Aćerbi pogodili.

Na drugoj strani sigurni su bili Memfis Depaj, Rodrigo Rikelme i Anhel Korea, dok je u drugoj seriji udarac Saula Nigeza odbranio Jan Zomer.

Meč je u regularnom toku završen retultatom 2:1 za „jorgandžije“.

Inter je u glavni grad Španije donio minimalnu prednost 1:0, koju je udvostručio Federiko Dimarko u 33. minutu utakmice na Metropolitanu, preciznim udarcem sa desetak metara, poslije odlične akcije.

Antoan Grizman je međutim samo dva minuta kasnije izjednačio na 1:1.

Produžetke „kolčonerosima“ donio je Memfis Depaj, tri minuta prije kraja regularnog toka.

Holanđanin je na asistenciju Kokea sa 11 metara rutinski pogodio po zemlji.

Oba tima su mogla i prije produžetaka da završe posao. Napadač Intera Markus Tiram je pri rezultatu 1:1 promašio kada se našao oči u oči sa Oblakom, dok je za Atletiko prvu meč loptu u finišu regularnog dijela propustio Rikelme.

Za pola sata igre u produžecima nije bilo promjene retultata, iako je Lautaro glavom mogao da završi posao, ipak pokazalo se da ovo nije bilo njegovo veče – šutirao je pored gola sa dva metra, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U četvrtfinalu će igrati tri španska predstavnika. Pored Atletika, to su Real Madrid i Barselona. Njemci i Englezi će imati po dva predstavnika, Borusiju Dortmund i Bajern Minhen, odnosno Arsenal i evropskog prvaka, Mančester siti, dok će čast Francuske braniti Pari Sen Žermen.