Rukometašice Zvezde osvojile prvi pehar u klupskoj istoriji

0

U subotu je u „Sportskom centru Inđija“ Srbija je dobila osvajača Kupa za 2024. godinu kada su rukometašice u pitanju. Crvena zvezda savladala je Železničar iz Inđije posle boljeg izvođenja sedmeraca.

Na semaforu je po isteku regularnih 60 minuta stajalo 26:26, a po završetku nadoknade 28:28.

Sigurnije u izvođenju penala bile su igračice beogradskog tima i tako sa zvaničnih 32:30 podigle prvi pehar u klupskoj istoriji.

Za igračicu utakmice proglašena je kapitenka crveno-bijelih i reprezentativka Srbije, Aleksandra Stamenić. Najefikasnija rukometašica na meču bila je Una Obrenović, koja je dala čak 11 golova.

Od starta su Železničar i Zvezda prikazali konkurentan meč. U prvom poluvremenu bile su gotovo izjednačene i nisu dozvoljavale jedne drugima da naprave značajniju razliku, pa su na pauzu otišle sa 12:12.

Drugi dio igre doneo je znatno veće uzbuđenje. Najprije su dobru seriju imale domaće, briljirala je Jovana Vasiljković na golu Železničara, dok je u napadu svoju rolu, uz Dunju Tabak, imala Una Obrenović.

Kontrolisale su rukometašice Želje igru sve do sredine poluvremena, ali tada se aktivirala Stamenić, erergijom ali i golovima. Natjerala je srpska reprezentativka protivničkog trenera i da zatraži tajm-aut pri rezultatu 22:20, ali kratka pauza nije imala efekat. Sara Garović je u 55. minutu crveno-bijelima donijela izjednačenje.

Uslijedila je neizvjesna završnica, a Zvezda je imala priliku da u finišu postigne pogodak za pobjedu. Međutim, lopta je ušla u gol posle isteka vremena, pa su uslijedili produžeci.

Umor je tu već bio vidljiv, pa su za 10 minuta obje ekipe postigle po još dva gola. Pobjednik je morao biti odlučen izvođenjem sedmeraca, posle kojih su crveno-bijele slavile i donijele prvi pehar u svoje vitrine.