Rukometašice Budućnosti imale snage za 25 minuta

0

Nemoć rukometašica Budućnost Bemaksa u posljednjem meču Lige šampiona ove sezone u Podgorici – Odenze je očitao lekciju „plavima“ i nanio im deseti poraz u elitnom takmičenju.

Desektovani i podmlađeni podgorički tim koji je u odsustvu Bojane Popović koja ima temperaturu sa klupe vodila Maja Savić parirao je odlično u prvih 25 minuta dok je bilo snage, imao i vođstvo (13:11), a onda se igra potpuno raspala. Do kraja na terenu je postojao samo jedan tim – danski sastav je ostvario još ubjedljiviju pobjedu (33:17) nego kod kuće (39:24).

Koliko je Budućnost Bemaks bila nemoćna u nastavku najbolje potvrđuje podatak da je postigla samo četiri gola.

Najefikasnija u ekipi Budućnost Bemaksa bila je Jelena Vukčević sa sedam pogodaka, dok je Tanja Ivanović postigla tri. Odenze su do trijumfa predvodile Andrea Hansen sa sedam i Maren Ardal sa pet pogodaka.

Posljednji meč u Ligi šampiona ove sezone „plave“ će odigrati narednog vikenda protiv Bitighajma u Njemačkoj.