Rio: Lajoviću srpski derbi protiv rovitog, bivšeg šampiona, Đerea

0

Dušan Lajović je sa 2-0 u setovima pobijedio Lasla Đerea, koji je tokom meča osmine finala turnira u Riju imao vidnih zdravstvenih problema. Ogroman preokret viđen je u drugom setu, gde je Lajović osvojio poslednjih pet gemova.

Rezultat je bio 6:2, 7:5, a meč je trajao 111 minuta. Naredni rival Duciju biće četvrti nosilac, Argentinac Fransisko Serundolo.

Stariji od dvojice Srba je u prvom setu napravio dva brejka, u trećem pa u petom gemu, pa je tako bez većih došao do prednosti u meču.

U drugom delu igre Đere je poveo sa 3:0 u gemovima, ali je onda Lajović dodao gas, uspio da iskoristi nešto lošije kretanje Đerea, osvoji pet uzastopnih gemova i plasira se u narednu fazu, gdje će mu rival biti četvrti nosilac, Argentinac Fransisko Serundolo. Drugi set doneo je i jedan pad Đerea, prilikom kojeg je oštećena i linija, pa je uslijedio prekid kako bi se teren doveo u red.

Bio je to peti duel dvojice srpskih tenisera, a drugi u kojem je Lajović stigao do pobjede.

Đere već ima mnogo uspeha na ovom turniru. Osvojio ga je još 2019. godine, kada je u finalu bio bolji od Feliksa Ože-Alijasima. Prethodno izdanje ovog takmičenja osvojio je Kameron Nori. Britanac je prošle godine u velikom iznenađenju bio bolji od Karlosa Alkaraza.