Rezultat iz Pionira po ukusu crno-bijelih

0

Vrijeme je velike borbe za ulazak u plej-in i za što bolju poziciju pred početak plej-ofa u Evroligi. Runda broj 32 počela je utakmicom Makabija i Valensije u Beogradu gdje izraelski tim igra domaće mečeve, 95:80.

Ovom pobjedom Makabi nastavlja svoju borbu za plasman među šest najboljih što bi im donijelo direktan plasman u plej-of. Takođe, veliku uslugu učinili su Partizanu. Valensija je jedan od nekoliko rivala crno-bijelih u borbi za to 10. mjesto koje osigurava posljednjeg putnika u plej-in. Ekipa Željka Obradovića eventualnom pobjedom nad Olimpijakosom večeras u Areni ima priliku da pobjegne Špancima na pobjedu viška.

Krucijalnu prednost na ovom meču u Pioniru, Makabi je stekao u finišu prvog poluvremena kada su po prvi put pobjegli na dvocifrenu razliku, a nakon 20 minuta igre bilo je 48:38. U drugom dijelu igre nisu prilazili bliže od sedam poena minusa, što je zaostatak koji su imali poslije 15 sekundi igre u trećoj dionici.

Rutinski je ekipa iz Tel Aviva čuvala prednost, a u posljednjoj četvrtini su potpuno slomili otpor Valensije i stigli do 19. pobjede u sezoni uz 13 poraza. Valensija je na skoru od 14 pobjeda i 18 poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vejd Boldvin sa 17 poena, dok je Džoš Nibo ubacio 15. Dvocifrena su bila još tri igrača koja su ubacila po 10 poena – Bonzi Kolson, Antonije Klivlend i Hasijel Rivero.

Što se tiče Valensije poenterski se najviše istakao Semi Odželeje sa 15 poena. Pratio ga je Kasijus Robertson koji je postigao 13, a posljednji dvocifren je bio Dejmijen Inglis koji je meč završio sa 12 poena.