Rendžers i PSV remizirali, minimalci Skandinavaca

0

Fudbaleri Rendžersa i PSV Ajnhovena igrali su u Glazgovu neriješeno 2:2, FC Kopenhagen je savladao Trabzonspor sa 2:1, a Bodo Glimt ekipu Dinamo Zagreba 1:0 u prvim utakmicama plej-ofa za Ligu šampiona.

Na Ajbroksu su se sastali vicešampioni Škotske i Holandije, a poslije velike borbe nije bilo pobjednika.

Meč su obilježili treneri dva tima, zemljaci, nekadašnji saigrači i prijatelji, Holanđani Đovani van Bronkhorst na klupi domaćeg sastava i Rud van Nistelroj, novi šesf stručnog štaba Filipsovaca.

Poveli su gosti iz Ajndhovena nakon kornera u 37. minutu, lopta se odbila do Ibrahima Sangarea i internacionalac iz Obale Slonovače je smjetio u mrežu Rendžersa. Samo tri minuta kasnije eksplozija oduševljenja na Ajbroksu: Džejms Tavernijer je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac PSV-a gdje je povremeni hrvatski reprezentativac Antonio-Mirko Čolak poslao iza leđa golmana Valtera Beniteza.

Argentinski čuvar mreže bio je tragičar u 70. minutu, katastrofalno je reagovao nakon slobodnog udarca Velšanina Toma Lorensa i Rendžers je poveo sa 2:1. Ipak, PSV dolazi do remija zahvaljujući još jednom pogotku iz prekida: strijelac je u 78. minutu bio Armando Obispo – 2:2.

U Kopenhagenu je domaći tim savladao šampiona Turske sa 2:1. Poveo je sa 2:0 golovima Viktora Klaesenea u devetom i Lukasa Leragera u 48. minutu.

Gol nade za Trabzon postigao je grčki internacionalac Anastasios Bakasetas, snažno je šutirao u 79. minutu, lopta se na putu do gola odbila od jednog defanzivca domaćeg tima i prevarila iskusnog australijskog golmana Metjua Rajana.

Fudbaleri Bodo/Glimta savladali su ekipu Dinama iz Zagreba sa 1:0.

Prvak Norveške je do gola vrijednog pobjede došao u 37. minutu: sa desnog krila je centrirao Žoel Mvuka, a prvi strelac tima Amal Pelegrino iskoristio je loše postavljanje odbrane Dinama i između Šutala i Ristovskog udarcem glavom matirao golmana hrvatske reprezentacije Dominika Livakovića. Bio je to četvrti pogodak u kvalifikacija za Ligu šampiona za 32-godišnjeg norveškog fudbalera, porijeklom iz Tanzanije i Italije. Pelegrino je trenutno ubjedljivo prvi strijelac šampionata Norveške sa 17 golova na 16 utakmica.

Norvežani su zasluženo stekli gol prednosti pred revanš u Zagrebu sledeće nedjelje, ali hrvatski šampion ima za čim da žali. Sredinom drugog poluvremena mu je poništen gol zbog malog ofsajsa, a u finišu meča Bruno Petković je iz dobre pozicije šutirao malo iznad gola.