Rekord raspucanog Bajerna: 31 uzastopni meč bez poraza u grupnoj fazi Lige šampiona

0

Fudbaleri Bajerna zabilježili su očekivanu pobjedu u prvoj utakmici trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Bavarci su opravdali ulogu apsolutnog favorita protiv češke Viktorije i savladali goste iz Plzena sa 5:0.

Već u 21. minutu fudbaleri njemačkog šampiona imali su tri gola prednosti, a onda do kraja rutinski priveli meč kraja i usput još dva puta zatresli mrežu gostiju.

Istakao se Liroj Sane, strijelac u trećem uzastopnom meču Lige šampiona u dresu Bajerna, što je prije njega uspjelo još samo bivšeg golgeteru ovog tima Robertu Levandovskom.

Sane je golove postigao u sedmom i 50. minutu. Strijelci su još bili Gnabri u 13, Mane u 21. i Čupo Moting u 59. minutu.

U istoj C grupi od 21 čas u Milanu igraju Inter i Barselona.

Bavarci su trenutno ubedljivo prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, a ovom pobjedom su postavili novi rekord Lige šampiona. Naime, Bajern je neporažen već 31 meč u grupnoj fazi najkvalitetnijeg evropskog takmičenja, čimi je nadmašio učinak Real Madrida, koji je imao 30 mečeva bez poraza.