Srpski istoričar dr Aleksandar Raković rekao je u razgovoru za „Noje ciriher cajtung“ da Srbija, Republika Srpska i Crna Gora treba da se ujedine u saveznu državu.
S tim u vezi, „Noje ciriher cajtung“ predstavio je Rakovića „kao jednog od ideoloških pionira srpskog sveta“ i istoričara „čije su ideje dosegle mejnstrim“.
Prema Rakoviću, razdvojeni srpski narod je „neredovno stanje“ nastalo posle ratnog razbijanja Jugoslavije i vreme je da tom neredovnom stanju dođe kraj.

Svaka rečenica ovog pametnjakovića više nanese štete Srbima u CG nego Milo i Draginja zajedno.
Bravo gdine Rakovicu! Ujedinjenje i svi Vasojevici su za saveznu drzavu Srbije Crne Gore i Rep Srpske
Ujedinite prodane cenogorce i vodite ih u srbiji da se sa njima šegačite