PSŽ eliminisao Bajern, Čelsi bolji od Porta

0

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona, iako su u revanš susretima upisali minimalne poraze.

Francuski prvak uspio je da eliminiše Bajern Minhen zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima.

Branilac trofeja je na Parku prinčeva slavio sa 1:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolaz dalje, pošto je PSŽ dobio prvi meč u Minhenu sa 3:2.

I revanš u Parizu bio je spektakularan, iako je viđen samo jedan pogodak. Nejmar je propustio dvije odlične šanse u prvom poluvremenu (pogađao stativu i prečku), a onda je stigla kazna.

Čupo-Moting je iskoristio odbitak i u 40. minutu doveo bundesligaša do prednosti. Ipak, do kraja meča se rezultat nije mijenjao, pa je četa Maurisija Poketina proslavila prolaz u polufinale.

Čelsi je u revanšu sa Portom izgubio 1:0, ali spektakularni gol Taremija u sudijskoj nadoknadi nije ugrozio plasman “plavaca” među četiri najbolje ekipe u Ligi šampiona.

Podsjetimo, londonski klub je prvi međusobni duel riješio u svoju korist sa 2:0.

PSŽ će u borbi za prolaz u finale igrati s pobjednikom dvomeča Mančester Siti – Borusija Dortmund, dok će se Čelsi namjeriti na boljeg iz okršaja Real Madrida i Liverpula.