Grupa građana okupila se jutros u Pljevljima, ispred zgrade Centra za socijalni rad, tražeći od nadležnih da ne razdvajaju brata i sestru koji su, nakon što ih je majka ostavila, smješteni u jednu hraniteljsku porodicu u toj opštini.
Među okupljenima se mogu vidjeti natpisi: „Pljevlja za djecu“, „Stop razdvajanju brata i sestre“, „Neću da živim bez moga brata, ne razdvajajte nas iz jednoga jata“…
Iz Ministarstva finansija i socijalnog staranja juče su saopštili da su formirali stručni tim koji će preispitati postupanje svih nadležnih organa u slučaju hraniteljske porodice u Pljevljima, te će se do donošenja nalaza tog tima obustaviti sve radnje u vezi sa tim slučajem.
Direktorica Centra za rad i socijalno staranje Branka Danilović saopštila je okupljenima da će Ministarstvo donijeti odluku koja će biti od najveće koristi za djecu.
– Biće sve urađeno da djeca ostanu zajedno-poručila je ona.
Peticiju je prethodno, za manje od 24 sata, potpisalo skoro četiri hiljade građana.
