Dosadašnjoj vršiteljki dužnosti Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Dušici Brnović produžen je mandat.
Kako su naveli u rješennju objavljenom na sajtu Vlade, ona je imenovana na period od šest mjeseci.
Ministar ekologije, prostornog planiranja i urbanizma Ratko Mitrović u obrazloženju je podsjetio da je Brnović imenovana za v.d Zavoda 11. marta.
– Imajući u vidu da se nijesu stekli uslovi za raspisivanje javnog konkursa za popunu navedenog radnog mjesta, jer nije donešen Kadrovski plan za tekuću godinu ovog zavoda, u cilju obezbjeđivanja nesmetanog funkcionisanja pomenutog zavoda, a cijeneći stručnost, profesionalnost i dosadašnje radno iskustvo imenovane, predlažem da se Dušica Brnović, dipl. ekonomista, dosadašnja vršiteljka dužnosti, odredi za vršiteljku dužnosti direktorice Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju, do imenovanja direktora ovog zavoda u skladu sa zakonom, a najduže do šest mjeseci – naveo je Mitrović.
