Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Plav su, u skladu sa nacionalnim prioritetima Uprave policije u borbi protiv ekološkog kriminala, u saradnji i po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Plavu, procesuirali jedno lice zbog nelegalne gradnje na prostoru nacionalnog parka, saopšteno je iz Uprave policije.

„Zbog sumnje da je izvršio krivično djelo protivpravno zauzimanje zemljišta, policijski službenici su podnijeli krivičnu prijavu protiv M.R. (66) iz Plava, za kojeg se sumnja da je u toku septembra 2025. godine, na državnom zemljištu u mjestu Bajrovića katun u zoni II Nacionalnog parka Prokletije, započeo izgradnju objekta. Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ će i u narednom periodu u koordinaciji sa nadležnim insitucijama, sprovoditi intenzivne aktivnosti na sprečavanju i suzbijanju nelegalne gradnje, u cilju zaštite životne sredine i prirodnih resursa“, zaključuju

Tagovi