Primorac u Premijer regionalnoj ligi: Kataro izbjegao „fenjer“

0

Vaterpolisti Primorca su pobjedom nad Vukovima 17:11 (4:3, 3:3, 5:4, 5:1) na Novom Beogradu proslavili povatak u Premijer regionalnu ligu.

Kotorani su praktično cijelim tokom utakmice poslednjem kola Regionalne A1 lige kontrolisali dešavanja na bazenu “Vlaho Bato Orlić – 11. april”, dozvolivši domaćima da smo jednom budu ispred (3:2) i to nakon što je Viktor Urošević kompletirao seriju Novobeograđana od 3:0 u petom minutu.

Uspjeli su domaći još da izjednače na 6:6 preko Dušana Trtovića u poslednjem minutu druge četvrtine. Primorac je nakon toga konstantno bio u vođstvu koje je raslo do maksimalnih i konačnih plus šest.

Marko Mršić je bi nerješiva enigma za Vukove sa čak sedam golova. Nemanja Vico i Balša Vučković su po tri puta zatresli mrežu. U listu strijelaca su se upisali još Draško BrguljanNikola MarkovićPetar Ćetković Đorđije Stanojević.

Kod domaćih je najefikasniji bio Trtović sa četiri pogotka.

Drugi kotorski klub, Kataro, Regionalnu A1 ligu okončao je na pretposlednjem mjestu. Akademija je u borbi za izbjegavanje “fenjera” savladala Proleter sa 13:11 (5:4, 1:1, 4:2, 3:4).

Zrenjaninci su u Kotoru vodili samo na startu utakmice, nakon čega su se domaći pitali za sve.

Marko Milić, sa četiri gola, predvodio je pobjednike. Nebojša Petrović je postigao tri, Dragan i Ivan Marković po dva, a Ljubomir Kovačić i Dušan Milaš po jedan gol.

U poraženom timu je Nemanja Matković postigao četiri pogotka.

Sledeće sezone će Jadran i Primorac predstavljati Crnu Goru u Premijer regionalnoj A1 ligi, dok će Kataro i Budva igrati u Regionalnoj A1 ligi.