Premijer regionalna liga: Zvezda bolja od Jadrana

0

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana pretrpjeli su oba poraza na prvom od dva turnira za plasman od 1. do 5. mjesta u Premijer regionalnoj ligi. Poslije Novog Beograda, izabranici Petra Radanovića su poraženi u Beogradu i od Crvene zvezde rezultatom 12:14 (4:5, 3:4, 2:4, 3:1).

Bio je to drugi vezani poraz u sezoni za Novljane od crveno-bijelih. Nakon što su u Ligi šampiona prvo savladali ekipu Aleksandra Filipovića u Trebinjnu, boljim izvođenjem peteraca (20:21), Martin Gardašević i drugovi su poraženi na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ na Dorćolu (6:9) i večeras na plivalištu “Vlaho-Bato Orlić – 11. april” na Novom Beogradu.

Za razliku od duela sa evropskim viceprvakom, gdje su sve do sredine poslednje četvrtine bili u igri da naprave senzaciju, večeras su, da li zbog velike potrošnje u prethodnom meču i činjenice da su imali manje od 24 sata za odmor, ili nečeg drugog, vaterpolisti sa Škvera samo u poslednjoj četvrtini pokazali šta mogu.

Ispostavilo se da je presudilo bolje otvoranje oba poluvremena od strane evropskih šampiona iz 2013. godine. Na startu su Marko Radović i dijete Jadrana, Gavril Subotić, donijeli crveno-bijelima prednost od dva gola, da bi u trećoj četvrtini Zvezda sa tri vezana gola stekla velikih plus pet (12:7).

Jadran je u četvrtom kvartalu zaigrao mnogo bolje, imao u poslednja dva minuta nekoliko prilika da priđe na minus jedan i zaprijeti petercima, ali je sreća okrenula leđa. Strahinja Gojković je pogodio prečku, Danilo Radović stativu, a golman Zvezde, Vladimir Mišović apsorbovao dvije “bombe” Ivana Nagaeva.

Uroš Vučurović, Strahinja Gojković, Danilo Radović i Ivan Nagaev postigli su po dva gola za Jadran. U listu strijelaca upisali su se još Dmitri Holod, Lazar Vukićević, Martin Gardašević i Vasilije Radović.

Najefikasniji akteri utakmice bili su Subotić i Radović iz Crvene zvezde, sa po četiri pogotka.

Poslednji turnir Premijer regionalne lige je na programu sredinom aprila.