Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut je izjavio da „evropska budućnost Srbije nije samo politički cilj već garancija daljeg razvoja, napretka i boljeg života građana“.
„Posjeta Londonu i učešće na Samitu Berlinskog procesa bili su izuzetno značajni za Srbiju, jer smo imali priliku da jasno predstavimo svoje stavove i prioritete u regionalnoj saradnji“, rekao je Đuro Macut u intervjuu za današnji list Politika.
On je naglasio da je „Srbija danas faktor stabilnosti i pouzdan partner u regionu“, što su prepoznali i evopski sagovornici.
„Berlinski proces je važan okvir za jačanje ekonomskih veza, infastrukturnog povezivanja i unapređenje uslova za mlade da ostanu u svojim zemljama“, naveo je Macut.
„U Londonu smo razgovarali o konkretnim projektima u oblasti energetike, zelene tranzicije i digitalne povezanosti, kao i daljem približavanju zemalja regiona jedinstvenom evropskom tržištu“, rekao je premijer Srbije.
„Važna poruka koju smo poslali jeste da Srbija ostaje posvećena evropskom putu, ali i očuvanju dobrosusedskih odnosa i mira na zapadnom Balkanu“, istakao je Macut.
„U vremenu globalnih izazova upravo stabilan region i otvoren dijalog su najbolja poruka Evrope, koju smo i mi poslali svojim prisutvom na skupu u Londonu“, kazao je predsednik Vlade Srbije.
Pink.rs

Srbija napreduje kad jasno vidi cilj i koristi ga za dobrobit ljudi
Macut poručuje da politika mora da radi za narod, a ne samo za politiku.
Bravo za jasno iznošenje prioriteta – život građana na prvom mestu
Integracija sa Evropom donosi stabilnost i perspektivu mladima i porodicama.
Macut jasno pokazuje da politika mora da bude praktična i korisna za narod.
Evropski put Srbije nije samo cilj, već investicija u bolji život svih građana.
Ovakve izjave pokazuju da politika može biti odgovorna i usmerena ka realnim rezultatima.
Srbija mora da ide napred, a evropski put je ključ za bolju budućnost.
Srbija će svakako ostati posvećena evropskom putu, kao i očuvanju dobrosusedskih odnosa i mira na zapadnom Balkanu.
Macut je pokazao da politika mora biti za narod i sa narodom – Evropska budućnost donosi prilike koje ne smemo propustiti
Macut jasno pokazuje da politika mora da bude praktična i korisna za narod.
Odlična izjava premijera Macuta – konačno neko ko jasno povezuje evropski put sa konkretnim boljim životom ljudi, a ne samo sa politikom.
Macut pokazuje državničku zrelost, jer razume da evropska budućnost Srbije znači stabilnost, sigurnost i napredak za svakog građanina.
Sjajno je čuti premijera koji ne priča prazne fraze, već jasno objašnjava da evropske integracije znače bolja radna mesta, jaču ekonomiju i modernu državu.
Macut govori jezikom koji uliva poverenje – smiren, konkretan i sa jasnom vizijom Srbije koja ide napred.
Srbija ima premijera koji razume da naš evropski put nije samo spoljnopolitička obaveza, već investicija u budućnost naše dece.