Prekinut vječiti derbi, nastavak sjutra

0

Još jedan skandal u srpskoj košarci, drugi meč finala plej-ofa između Partizana i Crvene zvezde prekinut je u trećoj četvrtini, prilikom vođstva crno-bijelih od 57:45.

Razlog, ponašanje navijača Partizana i njihovo uvredljivo skandiranje, odnosno situacija koja se dogodila posle toga. Zvanični spiker najprije je upozorio navijače i pozvao ih na fer i sportsko navijanje, ali nije pomoglo.

Uslijedile su još jače uvrede, sa akcentom na porodicu predsjednika KK Crvena zvezda, Nebojše Čovića, ali i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića. Prethodno, tokom utakmice vrijeđani su i direktor FK Partizan, Miloš Vazura, ćerka Miloša Teodosića, supruga Nemanje Nedovića, ali tada meč još nije bio prekidan.

Kad je spiker saopštio da je delegat tražio da se „Arena“ isprazni i da navijači napuste halu, situacija je eskalirala. Grobari su počeli sa skandiranjem igračima, stručnom štabu i upravi kluba da ne igraju utakmicu.

U jednom trenutku Željko Obradović je bio u razgovoru sa navijačima, bili su tu i prvotimci Partizana. Posle dugog vijećanja, saopšteno je da će utakmica biti prekinuta, a da se nastavak očekuje sjutradan, u četvrtak, te da će termin biti naknadno saopšten.

Što se tiče same utakmice, ako je to uopšte i bitno posle svega, Partizan je gotovo konstantno imao prednost u prvom poluvremenu, osim u dva navrata, kad je Crvena zvezda jedini put povela preko Davidovca (15:14), kao i u finišu prve četvrtine kad je bilo neriješeno (22:22).

Crno-biueli su koristili sve slabosti rivala, prije svega očajno izdanje Dalibora Ilića dok je bio na parketu, ali i nešto lošiju igru jedinog plejmejkera Miloša Teodosića. Uz prilično lošeg Gedraitisa, koji je promašio prvih pet šuteva za tri poena (pogodio potom šesti).

Sve pobrojano bilo je dovoljno da se crno-bijeli „odlijepe“, da načine veliku razliku, posle tri ubačena bacanja Ledeja bilo je „plus sedam“ (29:22), nešto kasnije kad su trojke pogodili Smit i Trifunović bilo je i maksimalnih 15 poena prednosti (39:24).

Ali, tada je Zvezda pokazala karakter, ono što ih je krasilo između otalog i u prethodnih sedam vezanih pobjeda protiv vječitog rivala. Pronašao je i Sferopulos najbolju petorku, uz agresivniju odbranu i bolji napad crveno-bijeli su polako topili prednost rivala.

Uz odlične role prije svih Mitrovića i Davidovca, sada već probuđenog Teodosića, koji je pogodio trojku za samo poen zaostatka (44:43). Da je bilo malo više koncentracije u samom finišu prvog poluvremena, mogla je gostujuća ekipa i više, ali je dopustila Partizanu da na odmor ode sa pet poena viška (48:43)…

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.