Predsjednik OO NSD Kotor, Vladimir Potpara reagovao je na jučerašnje saopštenje potpredsjednice Nove srpske demorkatije (NSD) i odbornice u parlamentu opštine Kotor Jelene Parapid koja je podnijela ostavku na ime potpredsjednice OO NSD Kotor kao i na članstvo u stranci.
„Povodom saopštenja Jelene Parapid o ostavci na članstvo u NSD, imam obavezu da odgovorim kao predsjednik OO NSD Kotor.Kako me je i lično prozvala, odgovoriću samo onoliko koliko mi moralna obaveza nalaže. Sve što je navela u tekstu, gola je neistina, o čemu će raspravljati i zauzeti stav stranački organi. Ono što mogu reći je da su sve odluke jednoglasno donesene na sjednicama predsjedništva OO NSD Kotor.Zbog čega je ovako mlada osoba pribjegla najgorem vidu političkog djelovanja poznato je i nama i građanima Kotora“, kazao je Potpara.
Ako se,naglašava on,“gospođica Parapid ne slaže sa odlukama predsjedništva i OO NSD Kotor, najpoštenije je da vrati mandat i onda napusti stranku“.
„Toliko o njenoj moralnoj obavezi. Iznošenje neistina je odraz njenog vaspitanja i karaktera. Koristim i ovu priliku da je u ime NSD još jednom pozovem da nam vrati odbornički mandat jer to je jedino ispravno kada se krene putem kojim se zaputila Jelena Parapid. Sve ostalo će reći organi stranke“, zaključio je on.
