Poraz Zvezde u polupraznoj Areni

0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u polupraznoj Areni od Panatinaikosa rezultatom 89:76 u okviru 30. kola Evrolige. Ovo je šesti poraz u nizu za Zvezdu u Evroligi.

Na dobru energiju crveno-bijelih na startu meča Zeleni su odgovorili odličnim šutem za tri. Brzo su se gosti odlijepili na 23:14. Tog trenutka ušao je Miloš Teodosić i Zvezda je odmah uhvatila ofanzivni ritam. Serijom 9:0 crveno-bijeli su prišli na 23:20. Ipak, u samom finišu prve dionice PAO se sa dvije trojke ponovo odlijepio na devet poena prednosti, 29:20.

Prva polovina druge četvrtine pripala je apsolutno gostima čija je prednost u tom periodu bila i 14 poena (36:22). Janis Sferopulos je uspio da tajmautom malo probudi svoju ekipu. Zvezda je u jednom momentu prišla i sedam poena zaostatka (46:39), ali je grčki tim bez obzira na to otišao sa dvocifrenom prednošću na pauzu, 51:41.

Na startu drugog poluvremena vicešampioni ABA lige spustio je zaostatak na sedam poena u dva navrata (51:44 i 53:46), ali od tog momenta sve je bilo u znaku gostiju. Prednost je samo rasla, a išla je čak i do 16 razlike za Panatinakos na dva minuta do kraja trećeg desetominutnog perioda (68:52). Zvezda je u posljednjih 120 sekundi treće dionice uspjela samo da se “spusti” na -14 (70:56).

Zvezda nije imala ni u posljednjoj četvrtini. Samo dva puta su crveno-bijeli uspjeli da se spuste na jednocifren zaostatak (73:65 i 84:76). Panatinaikos je rutinski priveo utakmicu kraju i upisao 19. pobjedu u sezoni.

Čak pet igrača kod Zelenih je bilo dvocifreno. Istakao se bivši igrač Partizana, Matijas Lesor, sa 19 poena. Po 17 su ubacili Konstantinos Mitoglu i Kostas Slukas (10 asistencija). Kendrik Nan je dodao 15 poena, a Džerijan Grant 12 poena.

Kod domaćih sa po 19 poena najbolji su bili Dejan Davidovac Nemanja Nedović. Uz njih jedini dvocifren bio je još Džoel Bolomboj sa 11 poena.