Poker na Marakani: Zvezda učinila sve da Čerčesovu omrzne Beograd

0

Ubjedljivom pobjedom nad Ferencvarošem u Beogradu (4:1) fudbaleri Crvene zvezde su se vratili u trku za plasmanom među 32 najbolja kluba u Ligi Evrope. Izabranici Miloša Milojevića nakon trećeg kola H grupe imaju tri boda, kao i Trabzonspor, dok su Fradi i Monako sakupili po šest. Crveno-bijeli narednog četvrtka igraju sa istim rivalom u Budimpešti.

Stanislav Čerčesov će ubuduće sigurno u širokom luku zaobilaziti Beograd, pošto je u poslednjem meču na klupi Rusije primio pet golova na meču Lige nacija protiv Srbije, a sada četiri sa Ferencvarošem.

Na startu meča na stadionu „Rajko Mitić” su oba rivala pokušavala šutevima sa distance.

Aisa Lajduni je u 8. minutu iz drugog plana natrčao na loptu, Marko Gobeljić glavom skrenuo u korner. Muhamed Bešić je u 15. minutu iskosa sa lijeve strane šutirao pored suprotne stative.

Na drugoj strani je Gobeljić sa 16 metara šutirao slabo u golmana. U 17. minutu je Mirko Ivanić sa korner linije vratio loptu na peterac, a Aleksandar Pešić je poslao pored gola. Zeleno-bijeli su  uzvratili u 21. minutu. Jurnuli su puleni Stanislava Čerčesova u kontru, Tokmak Enguen je uputio uradarc po zemlji, pravo u Milana Borjana.

Nedugo zatim, povela je Crvena zvezda. Gobeljić se u 25. minutu ponudio na desnoj strani, dobro centrirao na glavu Ivanića, koji je nadskočio Samija Emajea i loptom ga pogodio u ruku. Sudija Vizer je prvo dosudio korner, ali je nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gelor Kanga u 27. minutu za vođstvo crveno-bijelih. Kolosalnu priliku da udvostruči prednost svog tima propustio je Aleksandar Dragović u 34. minutu. Štoper srpskog šampiona je nakon centaršuta imenjaka Kataia, glavom od zemlje šutirao preko prečke. Ipak, Mađarima nije bilo spasa minut kasnije, poslije majstorije Stefana Mitrovića. Novopečeni reprezentativac Srbije je okrenuo Botku u šesnaestercu i zakucao loptu pod prečku.

Odličnu tranziciju domaći su krunisali trećim golom u 50. minutu. Kanga je uposlio Gobeljića na desnom boku, ovaj poslužio usamljenog Kataia na ivici šesnaesterca za koga je to kao penal – 3:0.

Enguen je u 56. minutu pokušao da vrati Ferencvaroš u igru, Borjan je bio oprezan. Nezgodan je bio i udarac rezerviste Večeija u 58. minutu, sa distance. Lopta je odskočila pred golom i završila pored stative.

U 60. minutu bomba Kange. Gabonac je odapeo strijelu iskosa sa lijeve strane u suprotne rašlje za velikih 4:0.

Počasni gol mađarski prvak je postigao u 71. minutu. Visoko je bila postavljena zadnja linija Crvene zvezde, Vingo je protrčao po desnoj strani, centrirao pored ne baš najagilnijeg Radovana Pankova na Zakarijasena, a Norvežanin proslijedio fudbal ispod Borjana.

Nije to natjetalo Milojevićevu ekipu da se zatvori. Naprotiv. Već nakon nekoliko sekundi Ivanić je natjerao Dubusa na paradu. U 75. minutu su imali domaći kontru „četiri na tri“ koja je završena odbranom golmana Ferencvaroša mladom Nemanji Motiki. U 85. minutu je Pešić, za trenutak, bio sam pred Dubusom, ali su ga protivnički štoperi sustigli, skratili ugao, pa je popularni Šilja po zemlji šutirao pravo u čuvara mreže Fradija.

Rezervni špic budimpeštanskog tima, Rajan Emaje, je u 89. minutu uzdrmao prečku i to je ujedno bio kraj uzbuđenjima na popularnoj Marakani.

U drugom meču trećeg kola H grupe Monako je sa 3:1 savladao Trabzonspor. Dvostruki strijelac Vesam Ben Jeder u 14. i 45+2. minutu, kao i Disasi u 55. minutu nosili su „kneževe”, dok je počasni gol za turskog šampiona, koji je već od 11. minuta imao igrača manje, zbog direktnog crvenog kartona Gomeza, postigao Anastasios Bakasetas u 71. minutu.