Glavni grad Podgorica i Gradsko pozorište organizuju svečanost povodom otvaranja nove zgrade Gradskog pozorišta, koja će biti upriličena u večeras u 20 sati.

Simboličnim presijecanjem vrpce novu zgradu otvoriće gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, direktorica Gradskog pozorišta Sandra Vujović i direktor Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice Bajko Vučićević.

Svečanosti će prisustvovati predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić, predstavnici državnih i lokalnih institucija, kulturnog i javnog života, kao i brojni gosti.

„Otvaranje nove zgrade Gradskog pozorišta predstavlja jedan od najznačajnijih kulturnih događaja u Podgorici, čime se nakon decenije čekanja završava realizacija projekat od izuzetnog značaja za razvoj pozorišne umjetnosti i kulturnog života glavnog grada“, poručili su iz Glavnog grada.

(RTCG)

Tagovi