Plavo-bijeli ugasili Iskru u generalci

0

Budućnost je u generalnoj provjeri, koja je po dogovoru trajala 120 minuta kako bi svi prvotimci dobili priliku pred nastavak sezone, savladali danilovgradsku Iskru sa rezultatom 5:0.

Golove za Budućnost postigli su Ivan BojovićIgor IvanovićMiloš Raičković Đorđe Despotović (dva), rezultat je mogao da bude ubjedljiviji, ali je i protivnik znao da zaprijeti – Iskra je imala dva ozbiljna pokušaja, jedan je završio na spoljašnjoj strani mreže, a drugi je ukrotio Đorđije Pavličić.

Budućnost je prvi pogodak postigla u 29. minutu – kapiten Petar Grbić je probio po lijevoj strani, a Bojović je klizećim startom stigao loptu i poentirao sa par metara.

Na drugi gol se čekalo do 75 – Milan Vukotić je izbacio Despotovića u situaciju jedan na jedan, a devetka je nesebično asistirala Ivanoviću koji je pogodio praznu mrežu.

Dvadesetak minuta kasnije Raičković je presjekao pas na 16 metara i lagano je pogodio za 3:0, da bi četvrti gol lijepo namjestio Raičković, a desnom pogodio Despotović u 109. minutu.

Tačku na meč stavio je upravo Despotović udarcem sa dvadesetak metara u 111. minutu.

Dobra kontrolna utakmica je iza nas, mislim da smo na najbolji način odradili jedan dobar trening. Bili smo efikasni, stvorili još nekoliko dobrih prilika… Odradili smo planirano, a najbitnije je da svi zdravi ulazimo u posljednju nedjelju priprema za nastavak šampionata. Želim da se zahvalim Iskri, jer su prihvatili da igramo 120 minuta što nije baš tipično, ali tako smo se dogovorili kako bi i naši i njihovi svi igrači dobili priliku“, rekao je pomoćni trener Vladan Savić nakon utakmice.

Budućnost proljećni dio sezone otvara 17. februara protiv direktnog konkurenta za titulu ekipe Dečića.