Pijetlović donio pobjedu Novom Beogradu, poker Ivovića, FTC gazi

0

Teškom mukom Novi Beograd je u drugom kolu četvrtfinalne grupe Lige šampiona, u Marseju pobijedio istoimeni tim sa 14:13 (4:3, 1:4, 5:4, 4:2). Veći dio susreta je francuski šampion bio u vođstvu ali su predvođeni sjajnim Granadosom i odličnom realizacijom igrača više u poslednjem delu Beograđani stigli do pobede. Gol odluke je postigao Duško Pijetlović 38 sekundi pre kraja.

Strelci za Marsej: Kruzija četiri, Manherc, Vukićević tri, Spaić dva, T.Vernu, jedan dok su za Novi Beograd golove postigli: Granados šest, Jakšić tri, Filipović, Vlahopulos dva, Pijetlović jedan.

Novi Beograd je bio od starta angažovan na željeni način ali i borbeni domaćin je tražio svoju šansu. Čak tri peterca u prvih osam minuta su bili za golove Filipovića i Granadosa odnosno Kruzije na drugoj strani. Četiri puta je srpski prvak imao minimalnu prednost, tri puta je Marsej uspijevao da se vrati u egal rezultat ali je gol Granadosa donio prednost pred drugih osam minuta.

Druga četvrtina je bila izuzetno slaba sa strane srpskog tima. Posle izjednačenja Vernua, Jakšić je pogodio sa dva metra i do kraja četvrtine, uz tri neiskorišćena igrača više Novi Beograd više nije imao strijelce. Borbeni Francuzi su oštrom odbranom dobijali duele a u napadu Manherc iz daljine, Spaić posle, čini se kontra faula i Vukićević su potpuno preokrenuli rezultat 7:5.

Kada je domaćin poveo 8:5 Novi Beograd je počeo da igra. Zahvaljujući Filipoviću (gol i asistencija Jakšiću) i trostrukom uzastopnom strijelcu Granadosu do finiša trećeg dela bilo je 10:10 a tada je Spaić sa igračem više savladao Dobožanova. Prije toga je Lukić isključen sa pravom zamjene. Mijenjao je u ovom dijelu Gocić golmane ali nije bilo velike vajde.

Početkom poslednjeg dijela Marsej je preko Vukićevića ponovo imao plus dva. Granados i Jakšić su sa igračem više koji je u ovom delu funkcionisao besprekorno anulirali prednost. Kruzija je zatim iskoristio peterac koji je skrivio Jakšić. Sa 13:12 za domaćina se ušlo u poslednja četiri minuta. Vlahopulos je, ponovo, sa igračem više vratio utakmicu na početak. I upravo je odlična realizacija igrača više donijela trijumf.

Na 38 sekundi pre kraja Granados je sjajno asistirao Pijetloviću za prvo vođstvo još od početka druge četvrtine. Posle tajm-auta napad Marseja je bio slab, odbrana i Dobožanov su presjekli napad i sačuvali loptu i pobjedu.

Vaterpolisti splitskog Jadrana su se posle osvojenog Superkupa Hrvatske nadali senzaciji i trijumfom nad Pro Rekom. Problem se pojavio povredom Bukića (slomljena ruka) ali i sa njim teško da bi Jadran izbjegao poraz protiv superiornog Pro Reka 10:13 (1:3, 1:3, 3:2, 5:5)

Strijelci za Jadran su bili: Fatović tri, Marinić-Kragić, Butić po dva, Dužević, Biljaka i Harkov po jedan dok su golove za Pro Reko postigli: Ivović četiri, Kanela tri, Fondeli dva, Grata, Halok, Kondemi, Ečenike jedan.

Posle sigurnog početka Đenovljana i vođstva 2:0, Marinić-Kragić je vratio nadu 43 sekunde prije prvog odmora. Ali, dvije sekunde prije kraja Kanela je sa igračem više bio precizan. Sigurnom odbranom, Pro Reko je lako nalazio rešenje za bezidejne napade domaćina.

Tek je Harkov minut pred veliki odmor smanjio na 5:2 ali je evropski prvak ponovo imao precizan naredni napad u četvrtini. Ivović je pogodio za 6:2 a Fondeli je u poslednjem sekundu pogodio prečku. Treći dio je pokazao snagu Jadrana. Posle gola Ivovića za 7:2, domaćin je zahvaljujući Butiću krenuo agresivnije i sa tri uzastopna gola uspeo da na kratko vrati neizvjesnost u meč, pošto je raspoloženi Ivović po treći put pogodio gol Anića za 8:5.

U završnih osam minuta po pet golova na obe strane. Jadran nije imao ni snage ni kvalitet i pored tri gola Fatovića u poslednjem deluda se vrati u meč. Bilo je 12:7 za Reko, raspoloženi Ivović bez promašaja je kapitenski vodio svoj tim do zaslužene pobjede.

Vaterpolisti Olimpijakosa uspjeli su da se oporave od poraza u duelu sa ekipom Ferencvaroša u prvom kolu TOP 8 faze, pa su na svom bazenu, posle velike borbe slavili protiv Barselonete sa 10:7 (4:2, 2:0, 2:2, 2:3).

Golove za Olimpijakos postigli su: Genedijunas pet, Dimo dva, Dervisis, Vamoš i Lončar po jedan. Golove za Barselonetu, postigli su: Munariz tri, Sanuža, Lara, Perone, Paviljar po jedan.

Olimpijakos je sjajno otvorio meč. Dobio je prvu dionicu sa 4:2, na poluvremenu je vodio sa 6:2 i bilo je jasno da Barseloneti treba čudo.

Felipe Perone i drugovi, uspjeli su da stignu do 4:6 i 6:8, ali je tim iz Atine, ljubomorno čuvao stečeni kapital do kraja meča.

Ferencvaroš je kao gost slavio protiv Breše sa 11:9 (3:3, 1:1, 2:1, 5:4).

Golove za FTC postigli su: Mandić, Nađi i Fekete po dva, Agriropulos, Molnar, Vigvari, Nemet po jedan. Golove za Brešu, postigli su: Irving četiri, Balzarini tri, Dolče i Faralja po jedan. Petar Tešanović je imao devet odbrana, a Đorđe Lazić nije uspio da se upiše u listu strijelaca.

Većim dijelom meča se vodio rovovski rat u bazenu. Ekipe su bile u egalu, posle prve, druge i treće deonice. Pitanje pobjednika je riješeno u poslednjem kvartalu, kada je FTC u režiji Mandića i Agriropulosa pobjegao na 10:8.

Ferencvaroš je u prvom kolu slavio i protiv Olimpijakosa na svom bazenu, pa se može reći da sigurnim zaveslajima ide ka finalnom turniru. FTC ima šest, Barseloneta i Olimpijakos po tri, Breša je bez bodova.