Petrovac izlazi iz opasne zone, Budućnost tukla Sutjesku

0

Derbi 26. kola Telekom 1.CFL završen je pobjedom Budućnosti nad Sutjeskom od 2:0, čime je lider došao do 18 bodova viška ispred aktuelnog šampiona.

Grk Panajotis Moraitis doveo je svoj tim u vođstvo u 21. minutu, nakon čega ni isključenje ofanzivca domaćih Petra Grbića nije uticalo na rezultat. Sve je bilo riješeno u 87. minutu, kada je Miloš Raičković lijepim golom postavio konačan rezultat.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Petrovac u duelu sa Iskrom – 4:1. Petar Vukčević i Milivoje Raičević nakon nešto više od pola sata igre donijeli su prednost od dva gola svojoj ekipi, Driton Camaj je smanjio zaostatak gostiju, ali su ubrzo Miloš Kalezić i Andrija Ražnatović potvrdili trijumf ekipe sa primorja.

U preostala tri meča ove runde nije bilo pobjednika. Grbalj i OFK Titograd odigrali su bez golova, dok je u duelima Zete i Podgorice, odnosno Koma i Rudara, viđen istovjetan rezultat – 1:1.

Nakon 26. kola, na vrhu liste strijelaca nalaze se tri igrača sa po devet golova – Draško Božović iz Budućnosti, Boban Đorđević iz Grblja i Velizar Janketić iz Rudara.

Budućnost – Sutjeska 2:0