Peterci odlučivali u oba meča: Novi Beograd poražen u polufinalu

0

Vaterpolisti Novog Beograda nisu uspjeli da se plasiraju u svoje treće finale Lige šampiona, pošto su u polufinalu završnog turnira na Malti poraženi posle peteraca od Ferencvaroša ukupnim rezultatom 18:17.

Junak Ferencvaroša je srpski reprezentativac, Dušan Mandić, koji je bio silno motivisan i ukupno je šest puta zatresao mrežu bivšeg kluba.

Novi Beograd je dobro počeo, vodio je 6:4 u prvom poluvremenu, ali su onda počeli problemi. Najprije je Ferencvaroš brzo preokrenuo na 7:6, a potom je Alvaro Granados dobio treće isključenje, pa Živko Gocić pored Nikole Jakšića, koji nije imao pravo nastupa u ovom meču, do kraja susreta nije mogao da računa ni na španskog golgetera.

Uspio je Novi Beograd da se vrati, u jednom trenutku četvrte četvrtine bilo je 11:11, a potom je uslijedio novi veliki problem za srpskog šampiona. Naime, kapiten tima, Filip Filipović, dobio je prestrogo direktan crveni karton posle jednog kontakta, a kako je Novi Beograd posle toga postigao gol za 11:11, sudije posle gledanja VAR-a poništile pogodak, a Ferencvaroš je iz peterca povisio na 12:10.

Međutim, kako to obično biva, sudije u takvim situacijama, gdje jedan tim četiri minuta igra sa igračem manje, prave i kompromise, tako da je Gocićev sastav u ta četiri minuta uspio da priđe na gol zaostatka. Na kraju su odlučivali peterci, a u poslednjem, desetom udarcu, Soma Vogel je zaustavio šut Dimitrisa Skumpakisa i odveo je svoj tim u finale, gdje će u petak igrati sa Pro Rekom.

Golove za Novi Beograd u regularnom toku postigli su: Angelos Vlahopulos četiri, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović po dva, Dimitrios Skumpakis, Radomir Drašović, Marko Radulović, Filip Filipović, Nikola Lukić po jedan. Golove za Ferencvaroš, postigli su: Dušan Mandić pet, Danil Merkulov tri, Stilijanos Agriropulos dva, Di Soma, Vendel Vigvari, Silard Janšik po jedan.

Vaterpolisti Pro Reka su takođe nakon peteraca pobijedili Olimpijakos sa 13:11.

Trostruki uzastopni šampioni Evrope su odlično otvorili duel, poveli su 3:0 u prvoj četvrtini i činilo se da će do kraja imati kontrolu nad utakmicom. Međutim, posle propuštene velike prilike za 4:0, u napadu sa dva igrača više, Olimpijakos je postigao prvi gol, preko Konstantinosa Genidunijasa. Do tog momenta crveno-bijele je u igri držao samo golman, Marko Bijač, koji je susret završio sa 13 odbrana. Prvi gol Pirejci su postigli na isteku 13. minuta, a pet minuta kasnije, odnosno u drugom minutu treće četvrtine, rezultat na semaforu bio je 4:4. Igralo se u nastavku gol za gol, ali je Pro Reko šest minuta pre kraja meča imao „+2“ (8:6). Ipak, crveno-bijeli su zaigrali bolje u napadu, došli su najprije do brzog izjednačenja, a zatim i preokreta, što je bilo prvo vođstvo za grčki tim. Na drugoj strani je Frančesko Di Fulvio izjednačio i, kako se ispostavilo kasnije, odveo meč u peterce.

Na sredini treće penal serije, odnosno posle gola Pro Reka za 13:12, Sandro Sukno je napravio promjenu na golu i u igru je uveo Tomaza Negrija. Ispostavio se taj potez kao ključan, budući da je najprije mladi Dimitris Dima šutirao pored gola, a zatim je Negri u četvrtoj seriji zaustavio šut Nikolasa Gilasa.

Golove za Reko postigli su: Frančesko Di Fulvio i Aron Janger po dva, Đakomo Kanela, Gonzalo Ečenike, Frančesko Kondemi i Ben Halok po jedan. Golove za Olimpijakos, postigli su: Kontsantinos Genedijunas tri, Marton Vamoš dva, Janis Fontuli, Janis Alafragis, Dimitris Dimu i Aleksandros Papanastasiju po jedan.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.