Pelikani preletjeli Motor siti: Fila ubjedljiva protiv Klipersa

0

Košarkaši Nju Orleansa ostvarili su petu pobjedu u poslednjih šest utakmica i tako nastavili borbu za poziciju broj četiri na Zapadu i prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja.

Pelikansi su u gostima savladali najlošiji tim lige, Detroit Pistonse, rezultatom 114:101 (29:10, 28:31, 26:25, 31:35) i sa učinkom 44-27 trenutno su peti u konferenciji iza Los Anđeles Klipersa (44-26), koji su večeras iznenađujuće lako na svom terenu poraženi od oslabljenih Filadelfija Siksersa sa 121:107 (41:29, 22:27,25:27, 33:24).

Pistonsi su upisali šesti uzastopni poraz i sa skorom 12-28 zakucani su za dno tabele Istočne konferencije.

Gosti iz Nju Orleansa su već posle prve četvrtine imali 19 poena prednosti i dvocifreni plus više nisu ispuštali.

Zajon Vilijamson je bio najefikasniji sa 36 poena (13/14 iz igre, 10/14 slobodna bacanja) uz 7 skokova i 6 asistencija, Si Džej Mekolum je dodao 23, a Jonas Valančijunas sa 13 uz 6 skokova.

U timu iz Mičigena Čimeze Metu i Malaki Flin po 17 poena.

Filadelfija je bez najboljeg igrača Džoela Embida još u drugoj četvrtini duela u Los Anđelesu došla do 17 poena prednosti (50:33), ali su Klipersi početkom drugog poluvremena izjednačili (65:65) i mnogi su očekivali da je to samo uvod u preokret.

Ipak, Siksersi su odbili nalet tima iz Kalifornije, a serijom 18:2 u poslednjoj dionici obezbijedili su maksimalnih 108:87.

Tobajas Heris i Tajris Maksi su bili najbolji sa po 24 poena, a Kameron Pejn je dodao 23. Kliperse su predvodili Kavaj Lenard i Norman Pauel sa po 20 poena, a Pol Džordž je zabilježio 18. Ivica Zubac je imao 13 poena (5/9 iz igre), 10 skokova i 2 asistencije.