„Nudimo opoziciji sporazum o deblokadi institucija kako bismo osigurali funkcionalnost svih parlamenata, kako na lokalnom, tako i na državnom nivou. Dio sporazuma mogao bi biti i konsultacija Venecijanske komisije, jer se bivša sutkinja Đuranović nije žalila nadležnim organima“, saopštio je generalni sekretar Pokreta Evrope sad, Botis Pejović.
Ako opozicija odbija razuman dogovor i uslovljava dalji rad temama koje nisu iz nadležnosti parlamenta, insistiraće na nastavku sjednice Skupštine i usvajanju budžeta, jer izgleda da namjerno odlažu njegovo usvajanje. Građani više nemaju vremena da čekaju, zaključio je Pejović.

BRAVO PEJOVICU…MORATE IM POKAZATI DA SE BUDZET MORA USVOJITI..VIDIS DA JE I VELIKI DIKTATOR POCEO DA REZI…PRIMICE SE PORTO SPUZU
Pozivaju se na mirnu predaju vlasti kao paravan, da bi opstruirali sve ostale poteze. Sjedite lijepo u klupe ako ste birali da budete poslanici, shvatite da ste kako kazete mirno predali predali vlast. Na glasanje u skupstini se pomirite sa cinjenicom da ste manjina i opozicija, kao sto je bilo u vase vrijeme 30 godina, za ono sto mislite da ne treba, ne dizite ruku i mirite se sa cinjenicom da je to realnost. Ne znam cemu plakanje ako ste mirno predali vlast? Ne moze manjina da upravlja vecinom nikako. Mozda opet dodje vase vrijeme, budite pametni, a ne onakvi kakvima vas uci sefica. Kad izadjete iz skupstine ste gradjani, gradjanke, necija djeca i roditelji, ne brukajte nas i njih.