Crna Gora je ostavila SPC i većinski pravoslavni narod u neravnopravnom položaju u svojoj državi i zaista sam optimista da će Temeljni ugovor biti potpisan na dobrobit obje strane – SPC i države Crne Gore, izjavio je u intervjuu „Politici“ Patrijarh srpski njegova svetost Porfirije.
— Nedavni predlog Evropske komisije da se u javnom govoru u EU n ekoristi riječ Božić, opominje nas da će u godinama koje su pred nama biti ozbiljnih pritisaka za promjenu hrišćanskog identiteta evropskih naroda. I iz tog ugla gledano, mislim da je dobro da se zaključi ugovor koji će makar osujetiti namjeru bilo koje buduće vlade da tako nešto pokuša. Naš savremeni pisac iz Boke sigurno pretjeruje kada kaže da su identiteti u Crnoj Gori i inače nepouzdani. Litije su ga u potpunosti demantovale. Činjenica da su analogni ugovori zaključeni sa Svetom stolicom i sa Islamskom zajednicom, ostavila je većinski narod, većinsku zajednicu i većinsku SPC u apsurdno neravnopravnom položaju u svojoj matičnoj zemlji- poručio je patrijarh Porfirije.
Njegova svetost je apostrofirala da se Crkva ne može omeđiti, ni prostorno ni vremenski, a kamoli stranački.
– Crkva uvijek gleda cjelinu, ako hoćete ne cjelinu jednog naroda, makar bio i moj narod – najbolji, kako ja vidim srpski narod. Crkva gleda čovječanstvo, univerzum, vaseljenu i budući vijek. Onaj ko u Crkvu unosi duh političkog strančarenja ili bilo kakvog strančarenja, promašio temu. A promašenu temu do promašenog života dijeli kratak korak- jasan je srpski patrijarh.


A što se nepotpiše onaj ugovor koji je Amfilohije usaglasio sa Markovićevom vladom. Taj ugovor nije sigurno na štetu Mitropolije a sa druge strane ne bi mogli ništa da prigovore. Nije mi tu ništa jasno!!!
A što se nepotpiše onaj ugovor koji je Amfilohije usaglasio sa Markovićevom vladom. Taj ugovor nije sigurno na štetu Mitropolije a sa druge strane ne bi mogli ništa da prigovore. Nije mi tu ništa jasno!!!
Patrijarh Porfirije: ,, Razmotrićemo potpisivanje temeljnog ugovora sa Crnom Gorom , ČIM SE POLITIČKE PRILIKE SREDE “! Malo umivenija verzija onoga što je izjavio Vladika Irinej Bulović: ,, Temeljni ugovor neće biti potpisan dok je na čelu vlade Crne Gore premijer Krivokapić“!
Ima li neko da mu nešto nije jasno?!
Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️💙🤍
Patrijarh Porfirije: ,, Razmotrićemo potpisivanje temeljnog ugovora sa Crnom Gorom , ČIM SE POLITIČKE PRILIKE SREDE “! Malo umivenija verzija onoga što je izjavio Vladika Irinej Bulović: ,, Temeljni ugovor neće biti potpisan dok je na čelu vlade Crne Gore premijer Krivokapić“!
Ima li neko da mu nešto nije jasno?!
Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️💙🤍
Ma on je originalni DOS I DJINDJIĆ
Ma on je originalni DOS I DJINDJIĆ
Dobri nas patrijarh lijepo kaze, potpisace se ugovor, kada usrani prevarant Krivokapic ojde na politicko smetliste.Fukara prevarantska iz cuca je umislila, dace ga nacisti spasit, zbog zlocina koji je ucinio nad Srpskim narodom, ali taj bjednik nije svjestan, dace ga Bozja kazna stici.Vece bjede, i fukare, nije se pojavljivalo na politickoj sceni mrcogore.Mogu mislit, koja su govna ovi, koji ga podrzavaju.Tako mi, demohrickana, tako mi Zdravka, Milojka, Dritana, Mila, Pure, i ostalih glistoserina montenegrinskih.No, hvala Bogu velikome, vrijeme radi za nas dobri, i cestiti, Srpski narod.Zivjelo nam nase milo Srpstvo, zivio nam nas Srpski svijet.
Dobri nas patrijarh lijepo kaze, potpisace se ugovor, kada usrani prevarant Krivokapic ojde na politicko smetliste.Fukara prevarantska iz cuca je umislila, dace ga nacisti spasit, zbog zlocina koji je ucinio nad Srpskim narodom, ali taj bjednik nije svjestan, dace ga Bozja kazna stici.Vece bjede, i fukare, nije se pojavljivalo na politickoj sceni mrcogore.Mogu mislit, koja su govna ovi, koji ga podrzavaju.Tako mi, demohrickana, tako mi Zdravka, Milojka, Dritana, Mila, Pure, i ostalih glistoserina montenegrinskih.No, hvala Bogu velikome, vrijeme radi za nas dobri, i cestiti, Srpski narod.Zivjelo nam nase milo Srpstvo, zivio nam nas Srpski svijet.
A Patrijarhu nas trebalo bi da radis u korist srpskog naroda a ne za Vucica i Mila. Cudo bi i bilo da radis za korist Srba sobzirom koliko te Hrvati vole, nije to bez neke. Nastavlja se pomutnja Srba u CG od strane Beograda. Nema djeda da vam na rep stane jer je on znao ko ste i sto ste za to ga Bula Irinej nije volio a evo i Porfirije Vucicev ceka Milo da se vrati da bi mu gazda Aca i gazdin gazda Milo bili zadovoljni.
A Patrijarhu nas trebalo bi da radis u korist srpskog naroda a ne za Vucica i Mila. Cudo bi i bilo da radis za korist Srba sobzirom koliko te Hrvati vole, nije to bez neke. Nastavlja se pomutnja Srba u CG od strane Beograda. Nema djeda da vam na rep stane jer je on znao ko ste i sto ste za to ga Bula Irinej nije volio a evo i Porfirije Vucicev ceka Milo da se vrati da bi mu gazda Aca i gazdin gazda Milo bili zadovoljni.
Ovo je strašno, da naša stara vjera ne može da se širi…. Sve, zbog dva, skota iz britanske guzice i ovih izdajnika DFa, strašno, vjera naša pravoslavna….
Ovo je strašno, da naša stara vjera ne može da se širi…. Sve, zbog dva, skota iz britanske guzice i ovih izdajnika DFa, strašno, vjera naša pravoslavna….