Partizan u finišu slomio Vojvodinu i zakazao peti duel sa vječitim rivalom

0

Vječiti rivali, košarkaši Partizana i Crvene zvezda, večeras od 21 čas u Nišu boriće se za „Žućkovu levicu“! U polufinalu Kupa Radivoj Korać, crno-bijeli su savladali Vojvodinu sa 80:67 i tako zakazali duel sa najvećim rivalom.

Crno-bijeli su protiv Novosađana imali konstantnu prednost, ali je rival sve vrijeme odolijevao i održavao rezultatski zaostatak jednocifrenim. Tek u drugom poluvremenu, ekipa Partizana je uspjela da dođe do +10, da bi Vojvodina ponovo smanjila na svega 3 poena razlike. Ipak, finiš meča u potpunosti pripada aktuelnom šampionu ABA lige, što je bilo dovoljno za konačnih +13 i uvod u novi, peti derbi ove sezone.

„Prije utakmice smo znali šta nas čeka, jedna fizički jako dobra ekipa koja je starija od nas, to je rekao trener pre utakmice i jednostavno morali smo da koristimo faulove na bolji način u prvom poluvremenu, možda prije bonusa. Oni su nam pružili otpor kad god smo mi postigli 10 poena razlike, oni su spuštali nekim trojakama ili našim glupim faulovima i na kraju u poslednjoj četvrtini smo odigrali bolju odbranu i zasluženo pobijedili“, rekao je košarkaš Partizana, Uroš Trifunović.

Potom je reč imao strateg crno-bijelih, Željko Obradović.

„Ono na šta sam upozorio igrače pred utakmicu u pripremi ovog polufinala to je da igramo protiv veoma iskusne ekipe. U tom smislu je taj podatak da su oni nešto stariji od nas u prosjeku godina bio bitan, da se igračima skrene pažnja i da igraju protiv igrača koji imaju iskustvo igranja i u ABA ligi i kao Kaningem koji je poznat igrač i koji je igrao po nekim drugim ligama. Kako god, iskoristio bih priliku da čestitam Vojvodini na svemu što su uradili do sad i ovdje na Kupu i u cijeloj sezoni i vidi se da mladi kolega Miloš Isakov Kovačević radi izuzetan posao. Zaista mu čestitam na tome, igraju veoma agresivno i veoma pametno. U svakom trenutku znaju i imaju jasne ideje šta i kako žele da igraju u napadu i odbrani. Večeras su igrali prilično dobru utakmicu. S druge strane mogu da iskažem zadovoljstvo time što smo uspjeli da dobijemo sve četiri četvrtine. I to je negdje ono čemu treba da stremimo. Nema veze kolika je to razlika, ta konstantnost u igri je nešto što veoma važno. U svakom slučaju čestitke mojim igračima na odigranoj utakmici za koju smo znali da će biti čvrsta i teška i čestitke na plasmanu u finale“, istakao je Obradović.

Partizan – Vojvodina 80:67 (24:22, 19:14, 17:14, 20:17)

VOJVODINA: Kaningem 17, Banjac 4, Nedeljković 1, Ljubičić 3, Rakićević 9, Zagrađanin, Bumbić, Savić 4, Nikolić 10, Ašćerić 10, Džonson 3, Vučetić 6.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 13, Avramović 2, Koprivica 4, Panter 7, Jaramaz 6, Naneli 15, Trifunović 8, Anđušić, Doužer 8, Kaminski 15.