Partizan u 3. kolu kvalifikacija za LK: Crno-beli savladali motivisani DAC

0

Fudbaleri Partizana slavili su i u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Dunajske Strede sa 2:0, dok je u prvom meču odigranom na stadionu u Humskoj bilo 1:0.

Dobru priliku imali su domaći igrači u 3. minutu. Dinkogić je oprobao udarac, a budan je bio Aleksandar Popović.

U nastavku dosta agresivna igra na obije strane, dva žuta kartona dobili su igrači Partizana, ali nisu mijenjali filozofiju igrači Aleksandra Stanojevića.

Veliku priliku vidjeli smo u 20. minutu. Saničanin je šutirao. Brani Jedlička. U nastavku napada Natho je odlično proigrao Danila Pantića, a bivši fudbaler Čelsija sa ivice šesnaesterca donosi prednost Partizanu.

Samo šest minuta kasnije domaćin u velikoj prilici. Izbijena lopta odbila se do Zubera koji koristi svoju brzinu da izađe sam ispred Popovića, a golman Partizana odlično je reagovao, lopta završava kraj gola.

Pred kraj poluvremena Natho maestralno proigrava Rikarda koji je uspio da šutira, a Jedlička je taman toliko zakačio loptu da je usmjeri u stativu.

Dunajska Streda bio je bolji rival u drugom poluvremenu. Prvo je priprijetio Šefer u 69. minutu, potom i Divković, a u 76. minutu Saničanin je skrivio penal, iako na prvi pogled izgleda da je defanzivac crno-belih čisto intervenisao.

U 80. minutu Partizan je potvrdio pobjedu. Dobar pas uputio je Saša Zdjelar, a Rikardo odlično reaguje za novi gol crno-belih.

U narednoj rundi kvalifikacija Partizan će igrati protiv Sočija.