Partizan sve prosuo za nepuna tri minuta

0

Košarkaši Partizana su nakon 30. kola na diobi 10. pozicije, poslednje koja vodi u plej-in, sa Anadolu Efesom, ali ih već sjutra eventualnom pobjedom može preskočiti Valensija, dok se Bajern i Olimpija Milano mogu priključiti crno-bijelima i Pivarima.

Parni valjak je stao pred Real Madridom – 76:88 (13:13, 18:20, 23:33, 22:22).

Tokom prve tri četvrtine ekipe su se čak 18 puta smjenjivale u vođstu, da bi aktuelni prvak Starog kontinenta u poslednja dva minuta i 55 sekundi trećeg kvartala serijom 14:0 prelomio utakmicu – 66:54.

U poslednjih 10 minuta kraljevski klub je samo otaljavao posao.

Mario Hezonja sa 22 poena bio je prva figura meča. Kod gostuju je dvocifren bio i Fabijen Kozer sa 10 poena.

Frenk Kaminski sa 19, Džejms Naneli sa 12 i Aleksa Avaramović sa 10 poena imali su dvocifren košgeterski učinak u domaćem timu.

Olimpijakos je pobjedom nad Asvelom 80:64 (20:12, 23:23, 11:20, 26:9) ostao u trci za jednim od prva četiri mjesta koja donose prednost domaćeg parketa u plej-ofu.

Pirejce je do trijumfa vodio Alek Piters sa 17 poena. Dvocifren je bio i Mustafa Fal sa 12 poena.

Na drugoj strani Timoti Luvavu je zabilježio 14 poena, a dvocifreni su bili još Nando De Kolo, Žofri Lovernj i Jusufa Fal sa po 10 poena.

OIimpijakos je pobjedu skupo platio, povredom Filipa Petruševa. Reprezentativac Srbije je iz igre izašao dva i po minuta prije kraja prvog poluvremena i više se nije vraćao u igru. U pitanju je koljeno, ali će se o ozbiljnosti povrede znati tek poslije pregleda magnetnom rezonancom.

Baskonija je pretrpjela je drugi poraz zaredom u Evroligi i tako šanse da se direktno plasira u plej-of svela na minimum. Žalgiris je na svom parketu savladao Baskijce sa 94:76 (25:17, 23:17, 23:23, 23:19).

Gosti su vodili samo u uvodnim minutima, nakon čega su se “izgubili” u Zelenoj šumi.

Amerikanci Kinan Evans sa 20 i Kevarijus Hejs sa 17 poena, predvodili su šampiona Litvanije do pobjede. Edgaras Ulanovas je dodao 11, a Arnas Butkevijčijus 10 poena.

U Ivanovićevoj ekipi 16 poena je ubacio Kodij Miler-Mekintajer. Markus Hauarda je upisao dva poena manje. Po 12 su postigli Vanja Marinković i Čima Moneke, a 11 Metju Kostelo.

Baskoniji makar plej-in ne može izmaći, a u borbu za jednu od prvih 10 pozicija je uključio Anadolu Efes. Pivari su u neizvjesnoj završnici meča punog preokreta savladali poslednjeplasiranu Albu rezultatom 85:84 (23:23, 30:17, 12:27, 20:17).

Albatrosi su imali napad za pobjedu, ali je Hermansona izblokirao Tajrik Džouns.

Elajdža Brajant sa 24 i Vil Klajburn sa 13 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom timu. Kod Albe su Met Tomas i Luis Olinde ubacili po 17 poena.