Partizan serijom 31:4 progutao Olimpiju Milano u grotlu Arene

0

Košarkaši Partizana u 13. kolu Evrolige posle velikog preokreta pobijedili su Olimpiju iz Milana rezultatom 82:69.

Gosti su sredinom treće dionice imali velikih 15 poena prednosti (45:60), ali je od tog trenutka ekipa Željka Obradovića zaigrala kao u transu i nevjerovatnom, prije svega, odbranom došla do trećeg uzastopnog trijumfa.

Crno-bijeli su napravili seriju 31:4 i konačno imaju pozitivan učinak u elitnom klupskom takmičenju Evrope 7-6. Olimpija je upisala i deveti neuspjeh, odnosno treći uzastopni.

Utakmicu u srpskoj prestonici obilježila je i povreda Alekse Avramovića, prve informacije govore ozbiljna. Srpski reprezentativac je u 5. minutu zadobio povredu skočnog zgloba i uz pomoć kondicionog trenera Bate Zimonjića napustio je teren i uputio se u svlačionicu. Avramović se, podsjetimo, prije nedelju dana vratio na teren nakon što je zadobio prelom nosa u meču ABA lige sa Olimpijom u Ljubljani.

Ekipa Željka Obradovića je tokom cijelog prvog poluvremena jurila prednost Milaneza, koji su, baš kao i nedavno protiv Crvene zvezde, odlično šutirali za tri poena, a prednjačio je Ševon Šilds sa pet ubačenih šuteva iza linije od 6.75 metara.

Partizan je u prvih 20 minuta samo dva puta imao prednost (3:2 i 29:27) uprkos tome što je Bruno Kaboklo odigrao skoro bez greške i sa 16 poena (3/3 za tri) predvodio je svoj tim. Brazilcu se u finišu poluvremena pridružio Kevin Panter, a interesantno je da su Kaboklo, Panter i Alen Smailagić upisali 31 od 39 poena u prvih 20 minuta.

Olimpija je maksimalnih devet poena prednosti u prvom poluvremenu imala u 19. minutu – 44:35, a u prvih 20 minuta postigla je sedam trojki iz 13 pokušaja.

Ništa se nije promijenilo ni u trećem periodu, a trojkom Nikole Melija gosti su sredinom tog dela meča došli do prvog dvocifrernog plusa – 56:45. Ubrzo je, posle serije 11:0, bilo i velikih 15 poena viška za italijanski tim – 60:45.

Činilo se u tim trenucima da su crno-bijeli bez ideje kako do preokreta, falilo je i energije, ali ekspresno se promijenila slika na terenu. Obradoviećva ekipa je promijenila ploču, zaigrala je mnogo jače u odbrani, pogodila je i neke šuteve i serijom 16:2 uspjela je da se vrati i u poslednju dionicu uđe sa samo pola koša minusa (61:62).

U 26. minutu Mesinina ekipa je vodila 60:45, a od toga trenuga Partizan je napravio nevjerovatnu seriju 31:4 za 76:64 na nešto više od tri minuta prije kraja duela.

Partizan u sledećem kolu gostuje Žalgirisu, a Milano ide u Barselonu.