Partizan se sa stilom oprostio od ABA lige

0

Košarkaši Partizana na ubjedljiv način su se oprostili od ovosezonske ABA lige pošto su u poslednjem 26. kolu rutinski slavili protiv Splita 80:58 u meču odigranom u beogradskoj dvorani „Ranko Žeravica“.

Partizanu je ovaj meč bio bez takmičarskog značaja, dok je gostima iz Dalmacije gorjelo pod nogama za opstanak u ABA ligi, koji nisu uspjeli da pobjede pa će morati u baraž.

Partizan je počeo silovito došavši do plus pet nakon trojke Ognjena Jaramaza, a kako je prva četvrtina odmicala sve više se isticao Erik Mika, koji je bio najbolji akter crno-belih u ovom delu igre.

Mika je krunisao izvrsnih 10 minuta poenima koji su doneli Partizanu plus 13 na kraju prve četvrtine.

Partizan je posle nešto nesigurnijeg ulaska u drugu četvrtinu dizao ritam kako je ona odmicala, pa je trojkom Jaramaza na dva minuta prije odlaska na poluvrijeme poveo sa plus 21.

Upravo se ovim rezultatom i otišlo na odmor pošto je i Nemanja Dangubić ubacio za tri poena.

Znake života gosti iz Splita pokazali su sredinom treće četvrtine nakon dvije uzastopne trojke Marka Lukovića, kojima je istopio prednost Partizana na 14 razlike.

Partizan je do kraja četvrtine vratio maksimalnih plus 21, ali je Split u poslednju dionicu ušao za zaostatkom od 18 poena i nemogućom misijom da dođe do preokreta.

Izabranici Aleksandra Matovića su u poslednjoj četvrtini dodatno uvećali prednost, a kao najefikasniji pojedinci u taboru crno-bijelih izdvojili su se Jaramaz i Pejdž sa po 13 poena, a dvocifreni je bio još i Mika koji je imao poen manje.

U redovima gostiju dominirali su Luka Babić sa 13 i Marko Luković sa 12 poena.

Split se nakon poraza pomirio sa sudbinom da će opstanak u ABA ligi tražiti u doigravanju protiv boljeg iz meča finala ABA 2 lige u kojem se sastaju Studentski centar i ekipa Spars Sarajeva.

U preostalim današnjim mečevima postignuti su sledeći rezultati: FMP-Krka 91:85, Borac-Cibona 77:82 i Zadar-C. Zvezda 35:54 (poluvrijeme).