Partizan rutinski odradio Cibonu u Draženovom domu

0

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu ekipu Cibone rezultatom 87:74 (20:25, 20:13, 21:13, 26:23) u okviru 16. kola AdmiralBet ABA lige.

Izabranici Željka Obradovića ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju i to protiv jednog od najvećih rivala još od doba bivše Jugoslavije.

Prepuna dvorana Dražen Petrović u Zagrebu očigledno je dodatno motivisala „Cibose“ koji su odigrali sjajnu prvu četvrtinu na krilima Aranitovića i Radovčića.

Partizan je djelovao bez potrebne energije što je ljutilo Željka Obradovića koji nije krio nezadovoljstvo igrom svojih pulena, naročito nakon što je Cibona u jednom trenutku stekla i 12 poena prednosti.

Trojkom Jaramaza u finišu prve četvrtine, Partizan je smanjio razliku na pet poena, da bi u drugoj četvrtini uspio da se vrati u meč zahvaljujući Panteru, ali i veoma dobrom Koprivici koji je na pravi način iskoristio minute.

„Crno-beli“ su stekli prvo vođstvo tek sredinom druge dionice, ali je Cibona trojkom Mustapića, a potom i Aranitovića ponovo stigla do prednosti koju je ipak nije održala do odlaska na odmor pošto su gosti stigli do vođstva poenima Jaramaza.

Partizan je odigrao dvije potpuno različite četvrtine u prvom poluvremenu pošto je prvu dionicu okončao sa čak 25 primljenih poena, dok je u drugoj to sveo na 13.

Gosti su u trećoj četvrtini nastavili u istom ritmu, dodatno učvrstivši defanzivu koja je ponovo omogućila rivalu samo 13 poena, dok se u napadu svojim poenima istakao Kaboklo.

Treću dionicu Partizan je okončao dvocifrenom prednošću, a otvorio dvjema trojkama Anđušića nakon čega je uslijedio blagi pad u igri izabranika Željka Obradovića koji je Cibona iskoristila tako što je prišla na „minus četiri“.

Uslijedila je serija 7:2 kojom se Partizan dodatno udaljio od protivnika i time izbjegao neizvesnu završnicu u Draženovom domu.

Partizan su do pobjede vodili raspoloženi Bruno Kaboklo sa 18, Anđušić sa 17 poena,  dok su Jaramaz, Koprivica i Ledej dodali još po deset.

Najraspoloženiji za igru u timu Cibone bili su Aranitović sa 17 poena i osam asistencija, te Radovčić sa 16 poena, a dvocifren su bili i Mustapić sa 13 poena i Bošnjak sa 11.