Partizan izgubio u Kubanju

0

Partizan je u Krasnodar otišao da pobijedi i sačuva kakvu-takvu nadu da može do prvog mjesta u grupi B, ali to se nije dogodilo. U tvrdoj i tijesnoj utakmici Lokomotiva se bolje snašla, crno-beli su stali u poslednjoj deonici napadački i tako je Partizan i definitivno zauzeo drugu poziciju u grupi posle poraza od 83:76.

Kuzminskas je dao bitnu trojku za domaćina, ali je Gordić vratio uz faul na oko tri minuta prije kraja. Lokomotiva je imala rezultatsku prednost od tri poena na ulasku u poslednjih minut i po, a onda je Vilijams pogodio uz faul Mozlija i tu je već mogao da se nasluti poraz crno-belih. To je bilo i definitivno posle izgubljene lopte Gordića u narednom napadu. Kamings je promašio, Kuzminskas skočio u napadu i domaći su izašli kao pobjednici.

Lokomotiva je ostala u trci za TOP 16, a Partizan je sada i definitivno drugi. U oči upada da je Redži Reding šutirao za tri poena 0/5. Sa druge strane Birčević je šutirao za tri poena 5/7 i bio je najefikasniji sa 17 poena. Gordić je dodao 12, Janković 10. Domaćina je predvodio Kuzminskas sa 17 poena, Kamings je dodao 16.