„Parni valjak” jurio preko 100 kroz Zagreb

0

Košarkaši Partizana ubjedljivo su u gostima pobedili Cibonu na startu ABA lige rezultatom 105:81.

Čak sedmorica igrača crno-bijelih imala su dvocifren učinak, a tim iz Humske je impresivno šutirao – 23/37 za dva, 12/25 za tri, 21/23 slobodna bacanja.

Beograđani su loše počeli meč u prestonici Hrvatske i Cibona je predvođena raspoloženim Kapusrom, koji je u prvoj četvrtini upisao sedam asistencija, u 7. minutu imala najvećih osam poena prednosti – 24:16. Ipak, „parni valjak” je dodao gas, Kevin Panter je pogodio nekoliko šuteva i poslije prve dionice na semaforu je pisalo 26:25 za domaće.

Pitanje pobjednika riješeno je već u drugom periodu – crno-bijeli su serijom 18:2 preokrenuli i na nešto više od četiri minuta prije odlaska na odmor došli do prve dvocifrene prednosti – 43:33. Partizan je na poluvremenu imao ogromnih plus 17 (58:41), trojke je šutirao sjajnih 8/11, a prednjačili su Panter sa 13 i Uroš Trifunović sa poenom manje.

Gosti su u nastavku meča rutinski održavali veliku prednost, a poslije zakucavanja Dantea Egzuma u poslednjem minutu treće dionice bilo je maksimalnih 87:52.

Panter (2/2 za tri), Trifunović (2/3 za tri) i Tristan Vukčević (2/4 za tri) su bili najefikasniji sa po 14 poena, Janis Papapetru je dodao 11, a Egzum, Matija Lesor i Danilo Anđušić (2/5 za tri) po 10. U sastavu nisu bili Jam Madar, Alen Smailagić i Aleksa Avramović.

U domaćem timu Krešimir Ljubičić je zabeležio 19, Kapusta 5 uz 15 asistencija, a Lovro Mazalin i Nikola Malešević po 10.

Partizan u sledećem kolu, 10. oktobra, dočekuje MZT iz Skoplja, a tri dana ranije na startu Evrolige gostuje Albi u Berlinu. Zagrepčani u narednom kolu idu u Podgoricu na megdan SC Derbiju.ž