„Panteri pojeli Mornare“

0

Mogla je to biti utakmica koja opastanak znači Mornaru i FMP-u, ali je zbog vijesti da će naredne godine Dubai na Jadran i da će ABA liga biti proširena meč Barana i Pantera u predgrađu Beograda bio samo revijalni.

Na kraju je FMP slavio sa 111:94.

Treba napomenuti da bi Ponos Bara opstao i da liga nije proširena, pošto su takmičenja završili na pretposlednjoj poziciji, ispred Krke.

Barani su mlako ušli u meč, zaostajali su u jednom momentu 13 razlike, ali su u finišu prvog perioda Antabija Voler, Markus Veders i Tavijan Dan-Martin serijom 9:0 za samo 57 sekundi smanjili na 25:28.

Slično je bilo u drugoj četvrtini. Panteri su bili bolji na startu, da bi Voler sa četiri poena i Uroš Luković sa tri donijeli prvo vođstvo gostima u 17. minutu (47:46). Tačku na prvo poluvrijeme stavio je Nemanja Vranješ polaganjem za minimalnu prednost Mornara 51:50.

Ekipe su zamijenile uloge u trećoj četvrtini. Na krilima Vedersa, Mornar je u uvodnim minutima diktirao tempo, imao šest poena prednosti, ali su u finišu dionice domaći serijom 10:2 preokrenuli na 78:75, da bi Voler trojkom iz ćoška vratio stvari u egal pred poslednjih 10 minuta.

Raspala se igra Mornara u poslednjem periodu, solirali su gosti, pokušavali ishitrenim šutevima iz daljine, prije svih Dan-Martin, da steknu prednost, a umjesto toga samo su tonuli, pa je već sredinom poslednjeg kvartala sve bilo riješeno, da bi domaći imali i najvećih 17 poena prednosti na kraju.

Dan-Martin je na kraju meč završio sa 26 poena. Veders je upisao 21. Dvocifreni u ekipi Mornara su bili još Vranješ sa 15, Luković sa 11 i Voler sa 10 poena.

Šest košarkaša imalo je dvocifren košgeterski učinak u timu FMP-a. Predvodio ih je Vojislav Stojanović sa 21. poenom.