Pala Italija: Srbija peta u Evropi

0

Navikli su nas naši vaterpolisti isključivo na prvo mesto i tek povremeno neku medalju slabijeg sjaja. Zato je ovo peto mjesto na EP u Budimpešti rezultatski neuspjeh, ali je možda i dobra opomena i trening za najbitnije takmičenje u godini – Olimpijske igre.

Iako su srpski vaterpolisti u četvrtfinalu eliminisani od Španije, kasnije su u borbi za plasman pokazali svoj karaketristični duh i pobjednički mentalitet. Prvo su pali Grci, a danas i svjetski šampioni Italijani u borbi za peto mjesto.

Srbija je tradicionalno nezgodnog protivnika savladala sa 8:7, pošto je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu. A baš to drugo poluvreme je podsjetilo na najbolje dane srpskih šampiona. Sjajni golovi, bombe sa distance, vrhunska odbrana sa igračem manje… Sve ono što je krasilo četu Dejana Savića prethodnih godina dok je dominirala svjetskim i evropskim vaterpolom.